Anmäl till Trians Jukola/Venla lag samt Jukola bussen

Årets Jukola och Venla kavlen arrangeras i Kauhava 15.-16.6.2024. Vi ansvarade för Jukola arrangemangen föregående år, så vi fick inte själva uppleva Jukola natten som löpare, men nu är det vår tur att delta i Jukola som löpare eller åskådare.

Anmäl dig som löpare till Trians lag i Irma före 8.5.2024. Vänta inte mera, utan anmäl dig med till orienteringssäsongens största och vackraste evenemang. På årets Jukola/ Venla kavlen får alla 2009 födda och äldre löpa. Preliminära sträcklängder och förhandsinfo finns på Jukola 2024 hemsida.

Föreningens Jukola-buss
Föreningens buss till Kauhava startar på lördag 15.6. och kommer tillbaka på söndag 16.6. efter Jukola kavlen. Anmälan till Jukola bussen med detta formulär före 12.5. Information om bussen uppdateras i Nimenhuuto.


Tält- och vindskyddsplatser
Vi har reserverat vindskyddsplatser och tältområden i TC. Mera information om dessa kommer närmare tillfället.

Porvoo Borgå Jukola 2023 start. Fotograf: Kimmo Hirvonen

Kategorier:
Aktuellt Nyheter