Beställning av Noname föreningskläder

Nu har du möjlighet att beställa Trians föreningskläder för sommaren i Noname nätbutiken. Beställningen skall ställas in senast 24.3.2024 kl. 23.59. 

Föreningskoden har delats i Whatsapp informationsgruppen och den hittas i Nimenhuuto också. Om du av någon orsak inte har fått det, så kan du fråga koden av Heidi (heidi.liljestrom(at)oktrian.fi).

Estimerad leverans för produkterna är  i mitten av maj

Föreningsdräkterna är likadana som tidigare, så ingen skild provningstillfälle arrangeras. I logon kommer det små förändringar, så produktbilderna i nätbutiken motsvarar inte det slutliga produkten för sponsorlogons del.

Beställning av föreningskläder sker på följande sätt

Klicka adressen: https://clubshop.nonamesport.com/sv/

1. Skapa ett eget konto genom att följa anvisningarna. Det vill säga att alla skapar sig själva ett användarnamn och lösenord ifall ni inte har gjort ett tidigare. Ett möjligen tidigare skapat användarnamn och lösenord fungerar också.  
2. När ni har skapat ett eget konto kan ni logga in clubshopen med föreningens kod. Alltså använd i inloggningsskedet användarnamn (e-postadressen), eget lösenord och sedan föreningens kod. Föreningskoden hittar du i Nimenhuuto (har även skickats till WA informationsgruppen).
3. När ni är inloggade kommer man till huvudsidan där man kan kontrollera och uppdatera sina egna uppgifter även i fortsättningen.
4. När man där skrollar neråt kommer man vidare och till föreningens produkter. Där kan man sedan välja produkt, storlek och antal varefter man småningom kommer fram till betalningen.
5. När man kommit fram till betalning (se ”betala din beställning”) så kan man välja betalningssätt. Klarna, nätbetalning eller kort.
6. När man betalat får man en beställningsbekräftelse till sin e-post. För att beställningen ska gå igenom bör man betala i Clubshop systemet. Naturligtvis kan man istället för bank/kreditkort välja exempelvis betalning genom Klarna, varefter man som kund får en betalningstid för sin beställning.
7. Produkterna skickas till föreningen i mitten av maj.

BUTIKEN STÄNGS ALLTSÅ PÅ SÖNDAGEN 24.3.2024 så beställ dina nya kläder innan butiken stängs! 

Om ni har frågor eller om det uppstår problem när ni gör beställningen kan ni kontakta direkt  samarbetspartnern kari.arponen(at)nonamesport.com eller föreningens representant Heidi Liljeström heidi.liljestrom(at)oktrian.fi’  eller.

Kategorier:
Aktuellt