Glada miner och ivriga orienterare på föreningens träningsdag

Nya säsongen startade med hela föreningens gemensamma träningsdag i Sibbo. Deltagaren fick på morgonen testa dagens form i terrängtestloppet ( antingen 5 km eller 10 km) och därefter presenterade Otto kommande vinterns träningsprogram för alla. På eftermiddagen riktade hela gruppen till orienteringsträning i Immersby terrängen. Det var en effektiv och fin träningsdag!

OBS! Följande träningsdag arrangeras 5.12. i Sibbo (Massby och Söderkulla)

Träningsdagen passar alla, så kom med och träna med dina kompisar på självständighetsdagsaftonen.

Tilläggsinformation och anmälan i Nimenhuuto

Hjärtligt välkommen!

Glada miner och ivriga orienterare på föreningens första träningsdag.

Kategorier:
Elit Fart Grupper Nyheter Super Tävling