Noname webshop är öppen för beställning av nya föreningskläder

OK Trians klubb-dräkter beställs via vår samarbetspartner Nonames Clubshop -tjänst. Butiken är öppen för Trians medlemmar ända fram till 31.3 klockan 23.59. För att få era nya fina plagg till sommarens träningar och tävlingar  gör er beställning  I god tid före butiken  stängs.

Noname

Klubb-dräkterna beställs enligt följande:

Klicka länken: https://clubshop.nonamesport.com/sv/

1. Skapa ett eget konto genom att följa direktiven. Alla skapar sitt eget användarnamn (e-post address) och lösenord. Det gamla användarnamnet och lösenordet, som möjligtvis användts tidigare, fungerar.

2. Efter det att du har skapat ditt eget konto kan du logga in i Clubshoppen men ditt eget lösenord och klubbkoden.  Alltså fyll in vid inloggningen ditt användarnamn(e-post address), ditt eget lösenord och klubbkoden. Denna klubbkod har skickats skilt via Whatsapp eller e-post. Om du inte ännu har fått koden så fråga Heidi.

3. Efter inloggningen kommer du till huvudsidan där du kan kontrollera och uppdatera dina uppgifter även I fortsättningen.

4. Genom att skrolla ned kommer du fram till klubbens produkter. Välj produkter, storlekar och mängder. När alla de produkter du vill ha är valda gå till köpkorgen för att titta på dina produkter. Ur korgen kan du ännu ta bort produkter, om du t.ex. har valt fel storlek.   I korgen kan du också till slut betala din beställning (order).

5. När du har kommit fram till betalningen (titta ”Betala din order”) har du möjligheten att välja betalningssättet (Klarna eller kortbetalning).

6. Efter betalningen får du orderbekräftelsen till din e-post. I Clubshop -systemet måste du betala ordern för att den skall gå igenom. Du kan alternativt istället för bank/kreditkort  välja Klarna. Då får du betalningstid för din order.

7. Klubbens produkter levereras i början av sommaren till föreningens kontaktperson, som sedan sköter om att de rätta beställarna får sina.

OBS! WEBSHOPEN STÄNGS PÅ ONSDAGEN 31.3. KL. 23.59.

Om ni har frågor eller problem att göra ordern så kontakta i Trian/Heidi Liljeström heidi.liljestrom(at)gmail.com  eller Nonames representant kari.arponen(at)nonamesport.com.

Kategorier:
Aktuellt Elit Fart Grupper Nyheter Super Tävling