Haemme toiminnanjohtajaa/ projektipäällikköä

Orienteringsklubben Trian ry. (OK Trian) on vuonna 2014 perustettu kolmen seuran suunnistusseurayhtymä, jonka jäsenseuroja ovat Akilles OK, OK Orient ja IF Sibbo-Vargarna. Seuran toiminta-alue on Itä-Uusimaa (Sipoo, Porvoo, Loviisa ja Lapinjärvi). Emoseurojen myötä OK Trianissa on jäseniä n. 400. Toimintamme painopiste on juniori-, kilpa- ja kuntosuunnistuksessa sekä laadukkaiden kilpailuiden järjestämisessä.

OK Trian järjestää Jukolan viestin 2023. Nykyisen seuran toiminnanjohtajan siirtyessä Jukolan viestin pääsihteeriksi, haemme uutta toiminnanjohtajaa määräaikaiseen työsuhteeseen. Haluatko sinä olla mukana kehittämässä Itä-Uusmaalaista suunnistusta monipuolisesti?

OK Trian etsii toiminnanjohtajaa ja projektipäällikköä määräaikaiseen työsuhteeseen.

Toiminnanjohtaja toimii koko seuran toiminnan koordinaattorina, jonka vastuulla on seuran toiminnan suunnittelu, kehittäminen ja johtaminen. Toiminnanjohtaja vastaa myös OK Trianin LiikettäNiveliin hankkeesta projektipäällikön roolissa.

Toiminnanjohtaja toimii aktiivisesti yhdessä seuran hallituksen ja emoseurojen kanssa. OK Trianin puheenjohtaja on toiminnanjohtajan lähiesihenkilö.

Tehtäväalueita

 • seuratoiminnan yleinen suunnittelu ja johtaminen
 • seuratoiminnan kehittäminen ja kehittämistarpeiden määrittely hallituksen kanssa
 • sisäinen ja ulkoinen viestintä
 • yhteydenpito eri sidosryhmiin LiikettäNiveliin projektiin ja seuran toimintaan liittyen
 • seuran suunnistajan polun toiminnan koordinointi
 • osallistuminen kilpailujen ja tapahtumien suunnitteluun ja toteutukseen
 • LiikettäNiveliin hankkeen toiminnan suunnittelu ja koordinointi
 • raportointi LiikettäNiveliin hankkeesta hallitukselle, seuraväelle ja sidosryhmille

Esimerkkitehtäviä

 • toimii suunnistajan polun johtoryhmän puheenjohtajana
 • ylläpitää kotisivuja, Nimenhuutoa sekä some-tilejä omalta osaltaan.
 • viestintämateriaalin tuottaminen ja julkaisu
 • toimii esihenkilönä seuran muille palkatuille toimijoille
 • osallistuu hallituksen kokouksiin asiantuntijana
 • LiikettäNiveliin hankkeen aikatauluttaminen ja tapahtumarungon laatiminen sekä vastuuhenkilöiden roolitus, rekrytointi ja organisointi
 • osallistuu kuntorastien, suunnistuskoulujen ja kiintorastien organisointiin tarvittavin osin

Toimenkuvaan ei kuulu valmennustoiminta, kuten harjoitusten suunnitteleminen ja toteutus. Työ on täyspäiväinen ja määräaikainen. Työskentelyn voi aloittaa vaikka heti ja sopimus loppuu sovitusti, elo-syyskuussa 2023. Kaksikielisyys (suomi ja ruotsi) on tehtävän hoitamisessa ehdoton etu.

Lähetä hakemuksesi, ansioluettelosi sekä palkkatoiveesi Sami Sillmanille 21.3.2022 mennessä osoitteeseen: puheenjohtaja@oktrian.fi

Lisätietoja toimenkuvasta saa halutessaan puhelimitse: 050 502 8373 / Sami Sillman (iltaisin) tai 050 363 7488 / Heidi Liljeström (päivisin).

Kategoriat:
Ajankohtaista Ryhmät Uutiset