Seuran matka FSOM 2021 kilpailuihin Ahvenanmaalle

FSO mestaruuskilpailut juostaan 6.-8.8.2021 Ahvenanmalla. Viikonlopun aikana kilpaillaan sprintin-, pitkänmatkan- sekä viestin mestaruuksista, Nuoret kokoontuvat jo viikon alussa Ahvenanmaalle FSO storlägerille ja tulevat sieltä suoraan FSO mestaruuskilpailuihin.

Tarjolla on siis hieno viikonloppu Ahvenanmaalla, joten kannattaa ilmoittautua mukaan!

FSOM kilpailusivut

Trian järjestää seuran yhteismatkan tämän vuoden FSOM kilpailuihin, Mikäli haluat osallistua seuran yhteiskuljetukseen sekä majoitukseen, niin käy ilmoittautumassa alla olevasta linkistä 31.5. mennessä.

SEURAN YHTEISMATKALLE ILMOITTAUTUMINEN SULJETTU

ALUSTAVA MATKA-AIKATAULU:
Pe 6.8.
Klo 4.30 bussi Porvoosta (Kuninkaanportti) -Sipooseen
Klo 4.50 Sipoosta (Söderkulla) – Turkuun
Klo 8.45 laiva Turusta Ahvenanmaalle (Viking Line)
Klo 14.10 laiva perilla Maarianhaminassa
Klo 17.00 ensimmäinen sprinttilähtö
Klo 17.10 lähtökynnys kaikille

La 7.8.
Ensimmäinen kisastartti klo 12.00

Su 8.8.
klo 8.45 viestien lähdöt
klo 13.00 bussi lähtee kohti satamaa
Klo 14.25 laiva Turkuun (Viking Line)
Klo 19.50 laiva Turussa, bussi Turku-Sipoo-Porvoo
Klo 22.30 bussi takaisin Porvoossa (Kuninkaanportti)

Muistakaa myös ilmoittautua 29.7.2021 mennessä itse kilpailuihin suoraan Irmassa.

MATKAN KUSTANNUKSET
Tiedot kustannuksista löytyy ilmoittautumislomakkeelta. Seura kuitenkin maksaa kaikkien osallistumismaksut sekä bussikuljetuksen. Laivamatkat, ruokailut sekä majoitus jää osallistujien itsensä maksettavaksi.

OMALLA AUTOLLA TULIJAT
Mikäli haluat kulkea omalla autolla ja varata oman majoituksen, niin Viking Linen kautta (sportaland@vikingline.com) tehtynä saat koodilla ”FSOM 2021” alennuksen laivamatkoista ja majoituksesta. Voit myös tulla seuran yhteiseen majoitukseen vaikka olet omalla autolla liikkeellä, Muista ilmoittaa tästä ilmoittautumislomakkeen kautta. Omalla autolla tulijat varaavat laivamatkansa itse.

Lähdetään isolla porukalla nauttimaan kesästä Ahvenanmaan kallioille!

Kategoriat:
Ajankohtaista Huippu Kilpailutiedot Kisa Ryhmät Super Uutiset Vauhti