Toppligan Borgå 2.7.2016

02.07.2016 Huippuliiga kuntosuunnistus Porvoo • Resultat / Tulokset

02.07.2016 kl. 20:33
OK Trian, Huippuliiga kuntosuunnistus Porvoossa lauantaina 2.7.2016
OK Trian, Huippuliiga motionsorientering i Borgå lördagen den 2.7.2016

Banläggare/Ratamestari: Pekka Vuorinen, OK Trian
Deltagare/Osallistujia: 53

Resultat/Tulokset - Mellantider/Väliajat

H / M21-rata 3.8 km  (27) 1) Kimmo Berg Espoon Akilles, 16.41, 2) Kasperi Reijonen OK Trian, 17.04, 3) Leevi Liukkonen OK Trian, 18.58, 4) Samuli Kyyrönen Rajamäen Rykmentti, 19.01, 5) Tommi Maasilta Rastivarsat, 19.18, 6) Eetu Liukkonen OK Trian, 19.59, 7) Henrik Lund OK Trian, 20.14, 8) Mikko Kotola Lahden Suunnistajat-37, 20.24, 9) Oskari Reijonen OK Trian, 20.32, 10) Jyrki Kiviniitty Helsingin Suunnistajat, 22.50, 11) Mikko Niskanen Rajamäen Rykmentti, 25.56, 12) Jari Kahiala Pihkaniskat, 26.08, 13) Seppo Ässä 27.30, 14) Jouko Koivula Helsingin Suunnistajat, 30.43, 15) Hannu Ahlqvist Raisu Lumous, 31.24, 16) Lars Meyer 31.36, 17) Matti Laitinen Mesikämmenet, 33.23, 18) Jussi Laamanen Navi, 52.05, , Ei aikaa: Juhani Sippola Lynx, Kari Sane Helsingin Suunnistajat, Hannes Vickholm OK Trian, Ilkka Ojapalo Rajamäen Rykmentti, Mikko Väisänen Anttolan Urheilijat, Antti Pasi Kymin Suunnistajat, Harri Hytönen Rastivarsat, Roger Nygård OK Trian, Petri Pellikka OK Trian.

D / W21-rata 3.3 km  (26) 1) Karoliina Martikainen OK Trian, 16.41, 2) My Kippilä OK Trian, 17.58, 3) Johanna Kiiski Helsingin Suunnistajat, 18.06, 4) Helmi Koli OK Trian, 18.26, 5) Lotta Oinonen Pihkaniskat, 18.56, 6) Antonia Holmgren OK Trian, 19.32, 7) Hannu Vuorinen Kymin Suunnistajat, 20.33, 8) Aapo Maasilta Rastivarsat, 20.39, 9) Kristiina Martikainen OK Trian, 20.59, 10) Joonas Meuronen Helsingin Suunnistajat, 21.21, 11) Tuula Lallo OK Trian, 22.47, 12) Sinikka Rantanen Kymin Suunnistajat, 25.47, 13) Barbro Lindberg 26.13, 14) Helena Jumppanen Pihkaniskat, 26.24, 15) Sandra Isoniemi OK Trian, 27.32, 16) Erja Raiko Hyvinkään Rasti, 28.22, 17) Lars-Olof Grönholm OK Trian, 28.52, 18) Kristiina Ahlqvist Raisu Lumous, 29.30, 19) Raili Liimatainen Riihimäen Suunnistajat, 29.55, 20) Maarit Tuomisto Navi, 31.15, 21) Jaana Meuronen 34.29, 22) Sari Kotola 39.04, Ei aikaa: Päivi Sippola Lynx, Anneli Ojapalo Rajamäen Rykmentti, Anneli Sane Helsingin Suunnistajat, Sara Kurth Tampereen Pyrintö.

 

Svante Nilsson

Arrangörer

OK Trian

Suomen Suunnistusliitto

International Orienteering Federation

Huvudsammarbetsparter

Borgå stad - Porvoon kaupunki

Borgå Energi - Porvoon Energia

Aktia Bank - Aktia Pankki

Sammarbetsparter

Helakauppa

LähiTapiola

Itäväylä
 
 
 
 
OK Trian
Suunnistusliitto
Orienteering
Borgå stad - Porvoon kaupunki
Borgå Energi - Porvoon Energia
Aktia
Folksam
Halti
Olenius
Trimtex
LokalTapiola - LähiTapiola
Itäväylä
Halti
Olenius
Trimtex
Helakauppa
Skogsreviret
VJ Sport