Toppligan Borgå 2.7.2016

02.07.2016 Huippuliiga- ja WRE-osakilpailu Porvoo • Resultat / Tulokset

02.07.2016 kl. 23:02
OK Trian, Huippuliiga- ja WRE-osakilpailu, MM-katsastus Porvoossa lauantaina 2.7.2016 - Viralliset lopputulokset
OK Trian, Huippuliiga- och WRE-deltävling, VM-granskning i Borgå lördagen den 2.7.2016 - Officiella slutresultat
Tulospalvelu - Results by ResultSalo
TESTI: Kokeile tästä uutta Online tulospalvelun testiversiota
 

Banläggare/Ratamestari: Pekka Vuorinen, OK Trian
Deltagare/Osallistujia: 118

Miehet / Men - M21E 3,8 km (66)
1) Frederic Tranchand, Paimion Rasti, 14.14,  2) Vili Niemi, Rajamäen Rykmentti, +8,  3) Mårten Boström, IFK Lidingo SOK, +9,  4) Aleksi Niemi, Tampereen Pyrintö, +16,  5) Otto Simosas, OK Trian, +18,  6) Artem Popov, Espoon Suunta, +21,  7) Miika Kirmula, Angelniemen Ankkuri, +24,  8) Sander Vaher, Rajamäen Rykmentti, +33,  9) Jussi Suna, Turun Metsänkävijät, +34,  10) Miika Suominen, Rajamäen Rykmentti, +36,  11) Tuomo Mäkelä, Angelniemen Ankkuri, +39,  12) Timo Sild, Koovee, +41,  13) Veli Kangas, Helsingin Suunnistajat, +1.01,  14) Aapo Leskinen, Lynx, +1.07,  15) Sami Hämäläinen, MS Parma, +1.10,  16) Topi Penttinen, OK Trian, +1.13,  16) Kristo Heinmann, Kangasala SK, +1.13,  18) Antti Anttonen, Vaajakosken Terä, +1.14,  19) Santeri Sainio, Kangasala SK, +1.18,  20) Mikko Huhtinen, Paimion Rasti, +1.24,  21) Santeri Silvennoinen, Kalevan Rasti, +1.28,  22) Tommaso Scalet, Helsingin Suunnistajat, +1.29,  23) Joni Hirvikallio, Koovee, +1.32,  24) Hannu Airila, Kalevan Rasti, +1.33,  25) Andreas Hall, Hiidenkiertäjät, +1.35,  26) Juha Sorvisto, Vaajakosken Terä, +1.39,  27) Topias Ahola, Navi, +1.45,  28) Jere Sipponen, Paimion Rasti, +1.49,  29) Topi Hasu, OK Trian, +1.52,  30) Mikko Patana, Hiidenkiertäjät, +1.59,  31) Otto Loukkalahti, Hiidenkiertäjät, +2.01,  32) Will Critchley, Vaajakosken Terä, +2.06,  33) Henri Kalve, Paimion Rasti, +2.11,  34) Einari Heinaro, Helsingin Suunnistajat, +2.16,  35) Anssi Vesanto, Espoon Suunta, +2.29,  36) Jarkko Huovila, Halden SK, +2.31,  37) Jere Ahonen, Kangasala SK, +2.33,  38) Jukka-Pekka Seppänen, Hiidenkiertäjät, +2.41,  39) Perttu Sorsa, Hiidenkiertäjät, +2.42,  40) Ats Sõnajalg, Lapuan Virkiä, +2.45,  41) Severi Kymäläinen, Tampereen Pyrintö, +2.49,  42) Mika Jokiranta, Kouvolan Suunnistajat, +2.50,  42) Tuukka Jurvakainen, Vaajakosken Terä, +2.50,  44) Veli-Pekka Kuutti, Perttelin Peikot, +2.52,  45) Tomas Snellman, Rasti-Lukko, +2.53,  46) Niklas Saramäki, Lynx, +2.58,  47) Markku Elo, Angelniemen Ankkuri, +3.05,  48) Petteri Muukkonen, Vehkalahden Veikot, +3.08,  49) Timo Mähönen, Helsingin Suunnistajat, +3.09,  50) Simo Hasu, OK Trian, +3.19,  51) Fabian af Hällström, OK77, +3.32,  52) Saul Klemola, Raja-Karjalan Suunnistajat, +3.39,  53) Daniel Koivisto, Kymin Suunnistajat, +3.41,  54) Kari-Pekka Seppänen, Rastikarhut, +3.53,  55) Antti Väyrynen, Kymin Suunnistajat, +4.09,  56) Tuomo Lahtinen, Lahden Suunnistajat-37, +4.10,  57) Christopher Mikander, OK Trian, +4.28,  58) Lauri Sorsa, Hiidenkiertäjät, +4.38,  59) Teemu Niskanen, Lahden Suunnistajat-37, +4.40,  60) Lauri Vuorinen, Vehkalahden Veikot, +4.41,  61) Kari Kokkinen, Lahden Taimi, +5.43,   Jesse Laukkarinen, Paimion Rasti, Kesk.,   Olli-Pekka Koistinen, Hiidenkiertäjät, Hyl.,   Juuso Metsälä, Kalevan Rasti, Hyl.,   Jussi Taussi, Kymin Suunnistajat, Hyl.,   Luukas Valtonen, Helsingin Suunnistajat, Hyl.,  .

Naiset / Women - W21E 3,3 km (52)
1) Anna Haataja, SK Pohjantähti, 14.45,  2) Kirsi Nurmi, IFK Göteborg, +2,  3) Anni-Maija Fincke, Halden SK, +12,  4) Maija Sianoja, MS Parma, +22,  4) Sofia Haajanen, SK Pohjantähti, +22,  6) Anna Närhi, IFK Göteborg, +26,  7) Emily Kemp, Angelniemen Ankkuri, +28,  8) Venla Harju, Tampereen Pyrintö, +34,  9) Marika Teini, SK Pohjantähti, +38,  10) Sari Anttonen, Keuruun Kisailijat, +39,  11) Svetlana Mironova, Koovee, +41,  12) Johanna Hulkkonen, Koovee, +1.01,  13) Inga Dambe, Paimion Rasti, +1.06,  13) Miia Niittynen, Koovee, +1.06,  15) Emmi Jokela, Suunta-Sepot, +1.09,  16) Mira Kaskinen, Rastikarhut, +1.29,  17) Saila Kinni, Tampereen Pyrintö, +1.33,  18) Tiia Miettinen, MS Parma, +1.38,  19) Hanna Raitanen, Rajamäen Rykmentti, +1.39,  20) Enni Jalava, Turun Suunnistajat, +1.40,  21) Yvonne Gunell, Pargas IF, +1.43,  22) Sanni Kivelä, Angelniemen Ankkuri, +1.45,  23) Eveliina Hirvonen, Paimion Rasti, +1.49,  24) Lotta Karhola, Tampereen Pyrintö, +1.56,  25) Sanna Kauppila, Angelniemen Ankkuri, +2.02,  26) Sanna Andelin, Lahden Taimi, +2.03,  27) Ina Westerlund, OK77, +2.10,  28) Suvi Ylikylä, Rastikarhut, +2.27,  29) Lotta Kirvesmies, Lahden Suunnistajat-37, +2.42,  30) Laura Ahonen, Kangasala SK, +2.43,  31) Outi Hasu, OK Trian, +2.54,  32) Katja von Schoultz, OK Trian, +2.57,  33) Sara Karvonen, Lynx, +2.58,  34) Niina Hulkkonen, IFK Lidingo SOK, +3.12,  35) Anniina Suhonen, Helsingin Suunnistajat, +3.19,  36) Ulrika Uotila, Koovee, +3.24,  37) Mia Taini, Jämsän Retki-Veikot, +3.26,  37) Päivi Autio, Hiisirasti, +3.26,  39) Milla Mattila, Helsingin Suunnistajat, +3.36,  40) Tuija Kuusela, Rastikarhut, +3.37,  41) Anni Kivilaakso, Espoon Suunta, +4.02,  42) Päivi Pirtilä, Kymin Suunnistajat, +4.33,  43) Sanna Ylikylä, Rastikarhut, +4.40,  44) Pinja Hietanen, Kouvolan Suunnistajat, +5.06,  45) Anna Kotkajuuri, Kangasala SK, +5.07,  46) Roosa Hämäläinen, Kokkolan Suunnistajat, +5.29,   Matleena Boström, IFK Lidingo SOK, Hyl.,   Sanni Kymäläinen, Tampereen Pyrintö, Hyl.,   Piia Latva-Kiskola, Rasti-Kurikka, Hyl.,   Pihla Otsamo, Helsingin Suunnistajat, Hyl.,   Merja Rantanen, Jämsän Retki-Veikot, Hyl.,   Henna Skog, Koovee, Hyl.,  .

Svante Nilsson

Arrangörer

OK Trian

Suomen Suunnistusliitto

International Orienteering Federation

Huvudsammarbetsparter

Borgå stad - Porvoon kaupunki

Borgå Energi - Porvoon Energia

Aktia Bank - Aktia Pankki

Sammarbetsparter

Helakauppa

LähiTapiola

Itäväylä
 
 
 
 
OK Trian
Suunnistusliitto
Orienteering
Borgå stad - Porvoon kaupunki
Borgå Energi - Porvoon Energia
Aktia
Folksam
Halti
Olenius
Trimtex
LokalTapiola - LähiTapiola
Itäväylä
Halti
Olenius
Trimtex
Helakauppa
Skogsreviret
VJ Sport