Tävlingssidor

2018
- NÅID -dagen, Sibbo 3.6.2018
- Husqvarna-tävlingen 19.8.2018
- KLL-mästerskap 31.8.-1.9.2018
- Kadaverloppet 

2017

- Toppligan, Sibbo 6.5.2017

2016
- Trail Run, Borgå 11.5.2016
- Toppligan, Borgå 2.7.2016

2015
- Trail Run, Borgå 6.6.2015
- Toppligan, Lovisa 27.6.2015

10.09.2016 NÅIDM-stafett, Rike Lovisa • Resultat / Tulokset

10.09.2016 kl. 14:49
OK Orient, NÅIDM-stafett i Lovisa Rike lördagen den 10.9.2016
OK Orient, NÅID piirinmestaruus viesti Loviisan Riikessä lauantaina 10.9.2016

Banläggare/Ratamestari: Emil Sevelius, OK Trian
Deltagare/Osallistujia: 93

Lagresultat/Joukkuetulokset - Etapptider/Osuusajat: Etapp 1 / Etapp 2 / Etapp 3 - Mellantider/Väliajat
                                         
H21 (3.8+3.8+3.8 km) (3): 
1) OK 77-1 1.46.37 (Johnny Donner 30.58/1, Rasmus Mårtenson 40.38/1, Jori Arrakoski 35.00/1),  2) Pargas IF-1 1.49.58 (Ove Arén 37.58/2, Linus Hoffman 36.56/2, Jon Engström 35.04/2),  3) OK Raseborg-1 2.02.14 (André Nylund 53.36/3, Tom Lemström 35.42/3, Erik Haajanen 32.55/3). 

H120 (3.8+3.8+3.8 km) (1): 
OK Raseborg-1 Kesk. (Magnus Lindroos 54.47/1). 

H150 (3.1+3.1+3.1 km) (5): 
1) OK Raseborg-1 1.29.26 (Björn-Erik Wickholm 31.02/1, Leif Haajanen 29.00/1, Otto von Frenkell 29.23/1),  2) Kimito SF-1 1.52.34 (Mårten Lindroos 32.52/2, Stefan Villanen 30.15/2, Ralf Ölander 49.27/2),  3) OK 77-1 1.54.09 (Andreas Brenner 33.15/3, Karl Nilsson 43.39/3, Anders  af Hällström 37.15/3),  4) OK Raseborg-2 2.28.44 (Pia Westerberg 40.35/5, Ritva Forsell 1.00.49/5, Kristian Forsell 47.19/4),  OK Trian-1 Kesk. (Martin Wickholm 37.35/4, Roger Helenius 40.26/4). 

H11-14 (2.0+2.0+2.0 km) (5): 
1) OK 77-2 59.56 (William Lindholm 17.48/2, Edvin Ekman 24.56/1, Jesper Donner 17.10/1),  2) OK Raseborg-1 1.13.54 (Karl Emil Lemström 17.35/1, Simon Nylund 28.21/2, Rasmus Tenkanen 27.57/2),  3) OK Trian-1 1.22.09 (Simon Nordgren 18.09/3, Alec Still 37.05/3, Nicholas Stjernberg 26.54/3),  4) OK 77-1 1.24.34 (Wilhelmina Backman 21.18/4, Viljami Tuovinen 35.18/5, Benjamin Korento 27.57/4),  5) Pargas IF-1 1.25.27 (Cevin Arén 26.40/5, Elias Lindroos 29.23/4, Simon Engström 29.23/5). 

H8-12TR/RR (1.4+1.8+1.8 km) (6): 
1) OK Trian-1 35.18 (Elias Lönnström 11.02/1, Valter Sillman 10.25/1, Arthur Wickholm 13.50/1),  2) OK Trian-2 38.04 (Max Määttä 11.43/3, Aleksi Viitanen 11.36/2, Lucas Liski 14.44/2),  3) OK Trian-3 45.44 (Christian Hindsberg 11.37/2, Joar Bäckblom 15.31/3, Mico Määttä 18.36/3),  4) OK 77-1 51.39 (Alexandra Backman 16.36/6, Max Risku 19.41/5, Jeremy Donner 15.21/4),  5) OK Raseborg-1 56.32 (Alex Fagerlund 12.11/4, Vilhelm Nylund 28.17/6, Fredrik Lemström 16.03/5),  6) OK 77-2 1.01.18 (Otto Brenner 16.15/5, Sebastian Backman 19.37/4, Alexander Malmström 25.25/6). 

D21 (3.1+3.1+3.1 km) (1): 
1) Pargas IF-1 1.24.26 (Sanna Nymalm 26.00/1, Johanna Brink 34.33/1, Amy Nymalm 23.53/1). 

D120 (2.6+2.6+2.6 km) (1): 
1) OK Trian-1 2.10.16 (Milla Laurila 48.35/1, Anneli Laurila 39.19/1, Terése Hagman 42.22/1). 

D150 (2.6+2.6+2.6 km) (2): 
1) OK 77-1 1.40.10 (Annik Westberg-Arrakoski 26.27/1, Heidi Torp-Donner 31.37/1, Sini Hulmi 42.06/1),  2) OK Raseborg-1 1.57.47 (Ulrika Haajanen 36.07/2, Catarina von Frenckell 40.53/2, Leni Windahl 40.45/2). 

D15-18 (2.6+2.6+2.6 km) (2): 
1) OK Trian-1 1.50.10 (Sandra Isoniemi 29.31/1, Sofia Nordgren 31.42/1, Venla Silvennoinen 48.57/1),  2) OK 77-1 2.48.28 (Wilma Arrakoski 33.38/2, Alexandra Brenner 42.56/2, Annica Weiss 1.31.53/2).

D11-14 (2.0+2.0+2.0 km) (3): 
1) OK Trian-1 1.20.02 (Melissa Lönnström 21.03/2, Ellen Sillman 26.47/2, Saga Wickholm 32.11/1),  2) OK 77-1 1.20.16 (Lydia Mårtenson 17.03/1, Ada Kero 24.40/1, Matilda Nilsson 38.31/2),  3) OK Raseborg-1 2.14.55 (Monique Westerberg 42.12/3, Matilda Smedslund 48.25/3, Siri Lindroos 44.18/3). 

D8-12TR/RR (1.4+1.8+1.8 km) (3): 
1) OK Trian-1 44.34 (Olivia Krogell 16.38/1, Saana Kajander 11.29/1, Cecilia Nordgren 16.26/1),  2) OK Raseborg-1 56.34 (Frida Fagerlund 21.52/3, Dina Kullberg 17.37/2, Ada Westerberg 17.04/2),  3) OK Trian-2 1.01.06 (Wilma Wickholm 17.42/2, Sissi Määttä 25.05/3, Stella Isoniemi 18.18/3). 
 

Svante Nilsson
 
 
 
 
 
Halti
Olenius
Trimtex
Helakauppa
Skogsreviret
VJ Sport