PORVOO – BORGÅ JUKOLA 2022 SEURATIEDOTE 1

07.09.2019 kl. 13:44
Porvoo-Borgå Jukola 2022 järjestelyt ovat kesäloman jälkeen käynnistyneet vauhdilla.

Harjoituskarttojen ja kilpailukartan maastotyöt ovat hyvässä vaiheessa. Kartoitustyö tehdään Jussi Silvennoisen toimesta ja kilpailukartta tulee ratamestarien käyttöön syksyllä 2019 ja Karhukorven harjoituskartta tulee käyttöön keväällä 2020.

Kilpailukeskukseen ja koko Jukola 2022 alueeseen liittyvät suunnitelmat tarkentuvat syksyn kuluessa käytävien neuvotteluiden pohjalta. Yhteistyö tiivistyy samalla kilpailun pääyhteistyö kumppanin Porvoon kaupungin kanssa. Syksyn kuluessa alkaa myös yhteistyötahojen sitouttaminen Jukola-hankkeeseen.

 

Kilpailun organisaatio on muotoutumassa ja pääosa valiokuntien vetäjistä on rakentamassa valiokuntiensa henkilöstöä ja suunnittelemassa toimintaansa. Valiokunnat kaipaavat lisää koko Ok Trianin Jukola hankkeeseen seuraväen kiinnostusta ja ilmoittautumista valiokuntien vastuu tehtäviin.

Valiokuntien tehtäviin voi tutustua Napapiiri Jukolan Talkoolaisivulta https://www.jukola.com/2020/. Tekemistä ja mielenkiintoisia tehtäviä riittää varmasti kaikille.

Tule mukaan - rakennetaan yhdessä ainutkertainen Jukola!

 

Valiokuntien vastuuhenkilöt yhteystietoineen :

1 AREENATUOTANTOVALIOKUNTA

Mikko Reitti, 044 5805455, mikko@oikeareitti.fi

 

2 IT-JA TULOSPALVELUVALIOKUNTA

Rune Lundqren                                                              

Svante Nilsson, 0405943098, svante.nilsson@oktrian.fi

 

3 KARTTA-JA RATAVALIOKUNTA

Pasi Liitiäinen, 0405402872, pasi.liitiainen@oktrian.fi

 

4 KENTTÄ- JA HUOLTOVALIOKUNTA

Jari Pullinen, 0405846055, jari.pullinen@kolumbus.fi               

 

5 KILPAILUVALIOKUNTA

Hannu Fabritius, 044 0610933, hannu.fabritius@suomi24.fi

 

6 LOGISTIIKKAVALIOKUNTA

 

7 RAVINTOLAVALIOKUNTA

Hans Nyqvist, 0400 716 616, hans.nyqvist@sulo.fi

 

8 TALOUS-JA MARKKINOINTIVALIOKUNTA

Jari Johansson, 050 4656512, jari.johansson@oktrian.fi                

 

9 TOIMISTOVALIOKUNTA

pääsihteeri Heidi Liljeström, 0503637488, heidi.liljestrom@gmail.com

 

10 TURVALLLISUUSVALIOKUNTA

Risto Säynäväjärvi, 040 5693 706, rtsaynavajarvi@gmail.com              

 

11 VIESTINTÄ- JA MEDIAVALIOKUNTA

Nina Sevelius, 050 3677392, nina.sevelius@oktrian

 

12 YMPÄRISTÖVALIOKUNTA

Jukka Puustinen, 040 546 1393, jukka.puustinen@mikrobiologitoimisto.fi

 

Porvoo – Borgå Jukola 2022

 

terveisin

Kalevi Ilonen

kilpailunjohtaja                                                                  0400 310663,  kalevi.ilonen@ilonen-lautamo.fi

Nina
 
 
 
 
 
 
Halti
Olenius
Trimtex
Helakauppa
Skogsreviret
VJ Sport