01.09.2018 KLL Viestit Sipoo • Tulokset / Resultat

01.09.2018 kl. 14:59
OK Trian, KLL:n suunnistusmestaruus, viestit Sipoossa lauantaina 1.9.2018 - Lopputulokset
OK Trian, KKL:s orienteringsmästerskap, stafetter i Sibbo lördagen den 1.9.2018 - Slutresultat
Tulospalvelu - Results by ResultFellows - Tulospalvelu KLL2018
 
Banläggare/Ratamestari: Pekka Vuorinen ja Kirsi Lintula, OK Trian
 

A (2,2+2,2+2,2 km) (62-13-6):
1) Kirkkonummi-1 47.59 (Oliver Hellstedt 15.19/8, Nelli Aaltonen 31.49/3, Anton Packalén 47.59/1), 2) Kotka-1 50.25 (Aliisa Kiiski 15.30/12, Roosa Heikkinen 31.44/2, Onni Vepsäläinen 50.25/2), 3) Rovaniemi-1 51.28 (Eetu Pulju 16.31/20, Sissi Oikkonen 35.47/5, Eeva-Liina Ojanaho 51.28/3), 4) Seinäjoki-1 51.42 (Ville Lemberg 15.18/7, Topi Nivukoski 31.40/1, Nea Luhtasaari 51.42/4), 5) Jämsä-1 52.09 (Aapo Virkajärvi 14.52/1, Heta Virkajärvi 36.11/8, Elias Ronkainen 52.09/5), 6) Tampere-1 52.25 (Emma Jussila 18.12/23, Miro Sivonen 36.07/7, Isabella Lillqvist 52.25/6), 7) Lohja-1 52.28 (Hannes Nikkinen 15.31/13, Saana Nikkinen 36.13/9, Atte Kavonius 52.28/7), 8) Espoo-1 56.34 (Pyry Riissanen 15.46/15, Ulrika Rautio 37.04/12, Juho Noponen 56.34/8), 9) Hämeenlinna-1 56.42 (Vieno Ristimäki 15.27/10, Kalle Kulju 35.57/6, Eevi Kulju 56.42/9), 10) Asikkala-1 58.49 (Elias Ala-Heikkilä 16.46/21, Iida-Maria Tuomainen 40.56/18, Roni-Eemil Norrbacka 58.49/10), 11) Kirkkonummi-2 59.08 (Karri Kuusinen 18.11/22, Kia Mbembela 40.14/14, Markus Maronen 59.08/11), 12) Helsinki-3 1.00.12 (Eino Haara 15.53/17, Lumi Kenttä 37.45/13, Vilho Malmberg 1.00.12/12), 13) Vantaa-1 1.00.22 (Aapo Ikola 14.59/2, Matilda Lukkari 34.23/4, Milla Tupitsa 1.00.22/13), 14) Espoo-2 1.00.37 (Niko Toivonen 16.12/18, Jenny Hilo 40.51/17, Rasmus Ruusu 1.00.37/14), 15) Sipoo-1 1.00.44 (Saga Wickholm 15.42/14, Arthur Wickholm 40.45/16, Topias Muukkonen 1.00.44/15), 16) Lempäälä-2 1.02.57 (Joonas Korhonen 16.30/19, Erika Ahlfors 42.34/23, Heidi Salonen 1.02.57/16), 17) Mikkeli-1 1.05.41 (Aadam Heikkinen 19.19/28, Fanni Malinen 42.08/22, Akseli Kellman 1.05.41/17), 18) Kirkkonummi-3 1.06.08 (Tuomas Kuusinen 18.40/24, Minttu Laakkonen 46.59/30, Rasmus Koponen 1.06.08/18), 19) Hamina-1 1.06.10 (Joona Hirvilahti 15.04/3, Julia Laitinen 46.23/26, Olli Rytkö 1.06.10/19), 20) Lempäälä-1 1.06.13 (Oona Kaikkonen 15.07/4, Kasper Joensivu 40.29/15, Emma-Riikka Laamanen 1.06.13/20), 21) Kouvola-1 1.06.44 (Tuomas Tonteri 20.09/35, Emilia Kiintola 42.49/24, Amalia Linden 1.06.44/21), 22) Helsinki-1 1.07.00 (Sofia Viippola 19.24/30, Siiri Roschier 44.34/25, Lauri Heikkilä 1.07.00/22), 23) Helsinki-4 1.08.50 (Elis Toivola 24.51/47, Lumi Joensuu 48.52/32, Joonas Meuronen 1.08.50/23), 24) Kotka-2 1.08.51 (Olavi Kiiski 22.49/44, Titta Paavola 46.52/28, Katariina Outinen 1.08.51/24), 25) Jämsä-2 1.10.38 (Elli Taini 19.23/29, Elmeri Konstari 48.16/31, Pyry Majaharju 1.10.38/25), 26) Jyväskylä-1 1.11.08 (Elisa Laakso 18.42/25, Paavo Heino 41.49/21, Janne Kahelin 1.11.08/26), 27) Oulu-1 1.12.03 (Eeli Heikkinen 21.12/39, Mai Hemmi 46.57/29, Minea Anttila 1.12.03/27), 28) Kirkkonummi-5 1.15.38 (Noel Gustafsson 15.27/11, Alexandra Backman 41.08/19, Hugo Nylund 1.15.38/28), 29) Hyvinkää-1 1.15.50 (Kerttu Haapamäki 19.50/31, Ninni Åberg 41.25/20, Santeri Ahoniemi 1.15.50/29), 30) Rauma-1 1.17.27 (Sini Hyörtti 27.02/48, Inka kyllästinen 53.11/35, Justus Kallioniemi 1.17.27/30), 31) Lappeenranta-1 1.17.58 (Arttu Jauho 19.57/32, Saimi Kivelä 46.28/27, Senni Kuusio 1.17.58/31), 32) Nousiainen-1 1.19.12 (Janne Heinonen 29.25/49, Sini Heinonen 58.06/42, Johanna Helander 1.19.12/32), 33) Joensuu-1 1.19.15 (Jonne Mukkala 20.08/34, Tuukka Viinisalo 56.59/39, Hertta Juntunen 1.19.15/33), 34) Vantaa-2 1.20.27 (Väin Haara 15.13/5, Ruusu Laine 48.59/33, Iida Miettinen 1.20.27/34), 35) Kangasala-1 1.22.19 (Mia Sipilä 33.45/54, Kirsi Kontio 1.00.24/47, Nuutti Vennelä 1.22.19/35), 36) Rovaniemi/Valkeakoski (Y)-2 1.22.19 (Venla Portimojärvi 30.23/50, Emmi Viitanen 57.25/40, Siiri Lauttajärvi 1.22.19/36), 37) Hämeenlinna-2 1.22.25 (Ilari Skyttä 21.10/37, Linnea Ojala 55.24/38, Matias Immonen 1.22.25/37), 38) Tampere-4 1.22.45 (Ilona Mäkelä 22.14/41, Seela Järvenpää 58.46/44, Olli Kuusisto 1.22.45/38), 39) Lahti-1 1.23.02 (Eetu Granqvist 15.16/6, Eevi Kiljunen 1.06.42/52, Kaapo Lehtonen 1.23.02/39), 40) Nurmijärvi-1 1.23.20 (Moona Multala 22.31/43, Rasmus Laapas 52.54/34, Aino Loukkalahti 1.23.20/40), 41) Tampere-3 1.26.23 (Elias Schüle 22.50/46, Reetta Yliaho 1.00.17/46, Linnea Davidsson 1.26.23/41), 42) Mikkeli/Hirvensalmi/Mäntyharju (Y)-1 1.28.42 (Joel Ollikainen 19.18/27, Tiia Saar 55.17/37, Emma Kokkonen 1.28.42/42), 43) Sotkamo-1 1.28.43 (Lilja Kiiskinen 31.22/52, Anselmi Lahenius 54.59/36, Osku Hoikka 1.28.43/43), 44) Kirkkonummi-6 1.29.31 (Tuomas Vuorensola 35.03/55, Viliina Sundberg 1.00.15/45, Rasmus Enqvist 1.29.31/44), 45) Kontiolahti-1 1.29.46 (Arttu Lisitsin 22.49/45, Iisa Makkonen 1.03.11/50, Jonne Makkonen 1.29.46/45), 46) Imatra-1 1.30.43 (Maija Pajari 22.24/42, Iina Pohjamo 58.12/43, Ella Keronen 1.30.43/46), 47) Hämeenlinna-3 1.38.03 (Liisa Laakso 35.18/56, Alexander Patovisti 1.11.13/53, Aino Mäki 1.38.03/47), 48) Sodankylä-1 1.41.42 (Iina Vaara 38.36/59, Lauri Kultima 1.16.55/56, Kalle Tarsa 1.41.42/48), 49) Oulu-2 1.45.40 (Veikka Heino 21.11/38, Matleena Goman 1.06.37/51, Anna Parkkinen 1.45.40/49), 50) Alavus-1 1.47.48 (Sanni Hoskari 20.04/33, Oona Saarimäki 57.54/41, Anni Hautamäki 1.47.48/50), 51) Ylöjärvi-1 1.50.17 (Veera Ala-Jaskara 36.21/58, Pihla Kiviniemi 1.25.29/58, Eetu Lehtovirta 1.50.17/51), 52) Asikkala/Orimattila (Y)-2 1.51.58 (Mikko Euren 35.32/57, Veera Ala-Heikkilä 1.11.25/54, Eero Ala-Heikkilä 1.51.58/52), 53) Kuortane-1 2.01.11 (Osku Puttonen 41.39/60, Emilia Korkonen 1.14.49/55, Akseli Ala-Honkola 2.01.11/53), 54) Kangasala/Laihia (Y)-2 2.02.47 (Aaro Hämäläinen 48.20/61, Joni Uusitalo 1.20.13/57, Alisa Ruutiainen 2.02.47/54), Tampere-2 Hyl. (Eevert Kenttämies 15.51/16, Tuomas Harju 36.31/10, Meri Väistökoski H), Helsinki-2 Hyl. (Nadja Rehberger 15.22/9, Lauriina Soikkeli 36.56/11, Lenni Kallela H), Porvoo-1 Hyl. (Cecilia Nordgren 30.53/51, Linus Ekholm 1.02.31/49, Lucas Liski H), Mikkeli-2 Kesk. (Axel Kirjalainen 21.32/40, Viacheslav Zhukov 1.02.30/48), Kokkola-1 Hyl. (Joona Hirvinen 18.43/26, Selma Määttälä H), Jokioinen-1 Hyl. (Anni Rokka 32.09/53, Viljami Koskinen H), Seinäjoki-2 Kesk. (Aatu Muhonen 20.23/36), Kirkkonummi-4 Hyl. (Vilppu Vihavainen H).

B (3,5+3,5+3,5 km) (47-13-2):
1) Jämsä-1 1.17.23 (Juho Virkajärvi 28.40/12, Helmi Pitkänen 56.25/7, Aarni Ronkainen 1.17.23/1), 2) Tampere-1 1.19.08 (Oliver Alajoutsi 24.49/1, Emilia Smidth 56.57/9, Riku Gröhn 1.19.08/2), 3) Helsinki-1 1.20.01 (Emilia Tala 26.44/8, Minja Nietula 55.37/4, Karim Mbembela 1.20.01/3), 4) Espoo-1 1.22.43 (Jussi Raasakka 26.33/7, Emmi Markki 55.43/6, Daniel Rautio 1.22.43/4), 5) Lahti-1 1.26.33 (Pyry Pikkarainen 28.41/13, Maiju Lehtonen 59.18/10, Vili Väkeväinen 1.26.33/5), 6) Kirkkonummi-1 1.28.44 (Joonatan Vuorensola 33.01/28, Salla Isoherranen 1.01.36/13, Matias Koponen 1.28.44/6), 7) Helsinki-2 1.30.29 (Ulla-Riina Mäntylä 29.02/15, Linnea Soikkeli 1.03.29/18, Lassi Tervo 1.30.29/7), 8) Kotka-1 1.30.46 (Ida Heikkinen 28.38/11, Henrika Vallema 1.01.58/15, Ilari Nokka 1.30.46/8), 9) Paimio-1 1.30.58 (Jaana Haapala 28.48/14, Leo Haanpää 56.34/8, Eelis Axelin 1.30.58/9), 10) Porvoo-1 1.31.44 (Elias Lönnström 27.52/10, Melissa Lönnström 1.00.16/11, Alec Still 1.31.44/10), 11) Pirkkala-1 1.32.16 (Tuukka Kupiainen 24.56/2, Rita Simola 55.06/3, Iiro Pitkänen 1.32.16/11), 12) Lappeenranta-1 1.32.28 (Vertti Myllärinen 25.39/4, Tinja Lantta 52.11/2, Mona Ripatti 1.32.28/12), 13) Lahti-2 1.34.11 (Aapo Granqvist 25.29/3, Lilia Karttunen 55.41/5, Veeti Passila 1.34.11/13), 14) Porvoo/Loppi (Y)-2 1.34.31 (Anton Liukkonen 33.14/30, Iida Heinäaro 1.03.27/17, Nicholas Stjernberg 1.34.31/14), 15) Tampere-2 1.36.11 (Aapo Liponkoski 27.44/9, Liisa Matinheikki 1.01.46/14, Aarni Laine 1.36.11/15), 16) Hämeenlinna-1 1.36.41 (Valtteri Rantala 26.29/6, Väin Ristimäki 51.24/1, Venla Imberg 1.36.41/16), 17) Seinäjoki-1 1.37.52 (Emilia Melender 35.34/34, Roope Lemberg 1.02.33/16, Markus Konttinen 1.37.52/17), 18) Nurmijärvi-1 1.40.23 (Nikanor Pitkänen 30.44/24, Elina Hämäläinen 1.06.42/20, Aleksi Hämäläinen 1.40.23/18), 19) Oulu-1 1.41.31 (Severi Similä 25.55/5, Olivia Lehtonen 1.12.52/28, Venla Viippola 1.41.31/19), 20) Kangasala-1 1.41.35 (Venla Heinimaa 30.27/21, Totte Välkki 1.10.20/23, Katri Kontio 1.41.35/20), 21) Espoo-2 1.42.04 (Benjamin Korento 34.19/31, Sofia Slotte 1.13.01/30, Joona Vuorela 1.42.04/21), 22) Ulvila-1 1.42.06 (Paavo Lahti 32.57/27, Jutta Koivunen 1.10.25/24, Ilmo Haikonen 1.42.06/22), 23) Forssa-1 1.42.52 (Siiri Julkunen 30.42/23, Thomas Saarela 1.00.22/12, Tyko Suomi 1.42.52/23), 24) Jyväskylä-1 1.44.54 (Sara Sorri 33.11/29, Saara Kaario 1.12.54/29, Ilari Virtanen 1.44.54/24), 25) Hämeenlinna/Seinäjoki (Y)-2 1.51.53 (Tuomas Leinamo 36.34/37, Elmiina Laakso 1.17.43/32, Saku Helin 1.51.53/25), 26) Raasepori-2 1.52.14 (Florian Fritzen 30.19/19, Rasmus Tenkanen 1.09.45/21, Iris Hosio 1.52.14/26), 27) Vantaa-1 1.52.21 (Ida Nyman 36.49/39, Kiia Miettinen 1.13.57/31, Iikka Leiniö 1.52.21/27), 28) Järvenpää-1 1.54.00 (Mikael Koivisto 30.13/18, Heidi Vanhala 1.23.47/38, Aapo Kytömäki 1.54.00/28), 29) Pirkkala-2 1.54.11 (Jere Simola 32.37/26, Milo Konttila 1.10.01/22, Sakari Syrjälä 1.54.11/29), 30) Kirkkonummi-2 1.54.16 (Topias Mäkelä 30.54/25, Vili Miettinen 1.05.42/19, Ella Rantala 1.54.16/30), 31) Rovaniemi-2 1.54.18 (Enni Petrelius 36.39/38, Elina Lauri 1.10.26/25, Metsämaria Ojala 1.54.18/31), 32) Helsinki-3 1.54.20 (Katariina Sallila 29.03/16, Merianna Rantakokko 1.18.47/34, Veera Turakainen 1.54.20/32), 33) Tampere-3 1.55.11 (Salla Valio 36.33/36, Otso Tukiainen 1.10.50/27, Jyry Tukiainen 1.55.11/33), 34) Mikkeli-1 1.55.18 (Aku-Pekka Rasa 35.08/32, Venla Syrjäläinen 1.26.32/40, Vinski Malinen 1.55.18/34), 35) Kangasala-2 1.57.37 (Siiri Pajula 37.57/42, Leevi Niemelä 1.23.47/37, Veera Olkkonen 1.57.37/35), 36) Laihia/Jyväskylä (Y)-1 2.00.11 (Siiri Oikarainen 43.53/45, Iiris Karppi 1.19.00/35, Jan Hiltunen 2.00.11/36), 37) Rovaniemi-1 2.01.10 (Emma-leena Portimojärvi 30.05/17, Iida Saraniemi 1.10.34/26, Oskari Mäkitalo 2.01.10/37), 38) Hyvinkää-1 2.01.57 (Nea Åberg 36.17/35, Piia Romppainen 1.26.02/39, Eetu Korhonen 2.01.57/38), 39) Raasepori-1 2.07.16 (Cilia Sandell 45.50/46, Monique Westerberg 1.33.28/44, Alex Fagerlund 2.07.16/39), 40) Sipoo-1 2.11.44 (Max Määttä 39.27/43, Wilma Wickholm 1.19.31/36, Lotta Laasonen 2.11.44/40), 41) Joensuu/Lahti (Y)-1 2.17.29 (Marikki Juntunen 37.22/41, Jonna Mukkala 1.46.32/46, Oliver Suhonen 2.17.29/41), 42) Paimio-2 2.18.23 (Aapo Virtanen 30.40/22, Suvi Loukola 1.32.50/43, Jenna Lehtinen 2.18.23/42), 43) Oulu-2 2.20.07 (Ilona Jaatinen 41.23/44, Reeta Pasma 1.34.01/45, Laura Parkkinen 2.20.07/43), Espoo-3 Hyl. (Antti Laatu 48.00/47, Robert Winqvist 1.29.30/41, Jaakko Laatu H), Sotkamo-1 Kesk. (Kiira Kiiskinen 37.09/40, Otso Heikkinen 1.18.27/33), Mikkeli-2 Kesk. (Alpo Paajanen 35.10/33, Jenni Parkkinen 1.31.28/42), Nokia/Seinäjoki (Y)-1 Hyl. (Leevi Mutikainen 30.26/20, Tommi Valkolehto H).

C (4,4+4,4+4,4 km) (37-10-1):
1) Helsinki-1 1.30.13 (Jasmiina Rantala 33.39/12, Ville Mannonen 1.01.27/1, Topias Niemi 1.30.13/1), 2) Helsinki-2 1.35.06 (Venla Turakainen 34.11/13, Henrik Asklöf 1.05.27/3, Lauri Syrjäläinen 1.35.06/2), 3) Helsinki-3 1.36.17 (Tuuli Heikkilä 33.21/11, Eljas Talja 1.04.21/2, Kristian Boström 1.36.17/3), 4) Tampere-5 1.40.12 (Leevi Keronen 30.12/4, Ida Jussila 1.08.35/5, Akseli Konttila 1.40.12/4), 5) Helsinki-4 1.43.00 (Hanne Hilo 38.30/22, Miika Tala 1.08.42/6, Topias Uusitalo 1.43.00/5), 6) Tampere-4 1.45.07 (Maria Hoskari 38.25/21, Vertti Laitinen 1.13.23/11, Jasper Alajoutsi 1.45.07/6), 7) Helsinki-5 1.46.13 (Liisa Raasakka 37.39/18, Emil Laaksonen 1.12.20/10, Antti Sorsa 1.46.13/7), 8) Porvoo-1 1.48.08 (Oskari Reijonen 31.01/9, Sandra Isoniemi 1.18.59/18, Kristian Salo 1.48.08/8), 9) Pori-2 1.48.27 (Iisa Jutila 46.31/27, Pietu Jutila 1.20.31/20, Pyry Willman 1.48.27/9), 10) Kouvola-1 1.48.38 (Henna Pylvänäinen 37.44/19, Lasse Peltola 1.18.07/16, Aaro Ojala 1.48.38/10), 11) Pori-1 1.50.31 (Pinja Jutila 46.31/28, Iivari Willman 1.16.06/13, Ville Joopi 1.50.31/11), 12) Kotka-1 1.50.36 (Akseli Virtanen 30.46/8, Mette Soini 1.17.34/14, Tuomas Outinen 1.50.36/12), 13) Sotkamo-1 1.50.41 (Nina Kärnä 44.17/25, Niilo Syrjälä 1.15.12/12, Hannu Malinen 1.50.41/13), 14) Rovaniemi-1 1.54.11 (Eetu Petrelius 30.33/7, Aino Rantala 1.10.31/8, Ansa-Lotta Ojanaho 1.54.11/14), 15) Paimio-1 1.56.51 (Klaus Haanpää 30.26/5, Tuomo Haapala 1.08.12/4, Vilma Wahlsten 1.56.51/15), 16) Helsinki-6 1.57.31 (Aino Asklöf 37.17/16, Anton Hamppu 1.10.17/7, Matilda Latvala 1.57.31/16), 17) Porvoo-2 1.57.55 (Marcus Kopra 34.55/14, Jannica Lindahl 1.23.18/26, Eelis Johansson 1.57.55/17), 18) Espoo-1 2.00.00 (Olli Tiainen 30.29/6, Fanni Määttälä 1.21.18/22, Mikko Määttälä 2.00.00/18), 19) Hyvinkää-1 2.00.41 (Rasmus Ahoniemi 40.18/23, Salla Norrbacka 1.22.53/25, Lauri Partanen 2.00.41/19), 20) Tampere-3 2.01.22 (Vili Olkkonen 37.38/17, Idaliina Kuusisto 1.21.23/23, Olli Mustajoki 2.01.22/20), 21) Imatra-1 2.03.57 (Eetu Korhonen 29.38/2, Essi Korhonen 1.18.42/17, Hanne Jäkälä 2.03.57/21), 22) Grankulla-1 2.07.20 (Rafaela von 46.41/30, Lydia Mårtenson 1.32.26/29, Jonny Donner 2.07.20/22), 23) Hattula-1 2.15.35 (Oskari Aumo 40.19/24, Adveliina Koskinen 1.20.55/21, Saima Lehtinen 2.15.35/23), 24) Hankasalmi-1 2.15.42 (Niko Vaenerberg 29.11/1, Venla Tiljander 1.24.35/27, Julia Väliheikki 2.15.42/24), 25) Pori-Honkajoki (Y)-1 2.18.41 (Joona Nolvi 36.55/15, Heta Haunia 1.19.42/19, Jesse Salopää 2.18.41/25), 26) Ulvila-1 2.20.04 (Valtteri Lahti 33.05/10, Lotta Koivula 1.24.40/28, Nea Koivunen 2.20.04/26), 27) Tohmajärvi-1 2.27.13 (Pieti Liukka 55.09/33, Venla Liukka 1.44.11/34, Jarkko Tiihonen 2.27.13/27), 28) Tampere-1 2.28.49 (Julia Hirvonen 57.08/34, Joel Schüle 1.38.03/32, Juho Leonsaari 2.28.49/28), 29) Hamina-1 2.30.12 (Raita Pakkanen 45.39/26, Jutta Ojala 1.35.20/30, Emilia Laitinen 2.30.12/29), 30) Hankasalmi-2 2.30.31 (Jenna Viianen 46.41/31, Kaisla Seppälä 1.36.26/31, Raisa Kantanen 2.30.31/30), 31) Porvoo-3 2.43.19 (Sofia Nordgren 54.48/32, Simon Nordgren 1.42.33/33, Venla Silvennoinen 2.43.19/31), 32) Kokkola-1 2.47.21 (Milja Hyyppä 1.02.17/36, Venla Venetjoki 1.51.23/35, Greta Biskop 2.47.21/32), Tampere-2 Hyl. (Henrik Hihnala 38.10/20, Rosa Simola 1.22.52/24, Wilhelm Toivonen H), Sotkamo-2 Kesk. (Ilari Laakso 29.46/3, Eeka Husu 1.10.35/9), Helsinki/Pöytyä (Y)-7 Kesk. (Sanni Mäkinen 46.39/29, Vesa Nokka 1.17.42/15), Mikkeli-1 Kesk. (Jenni Marttinen 57.21/35, Tiia Valkonen 2.04.43/36), Oulu-1 Kesk. (Suvi Päkkilä K).

D (2,8+2,8+2,8 km) (29-15-1):
1) Valkeakoski-1 1.05.57 (Reetta Nieminen 24.19/14, Lauri Nieminen 46.53/2, Seeti Salonen 1.05.57/1), 2) Kirkkonummi-1 1.10.00 (Antti Isoherranen 24.45/16, Suvi Heikkilä 46.59/3, Matias Maronen 1.10.00/2), 3) Kokkola-1 1.10.18 (Olli Koivumäki 16.41/1, Liina Viitasaari 40.35/1, Matilda Myllymäki 1.10.18/3), 4) Rauma-1 1.12.10 (Jami Kallioniemi 19.33/5, Eerika Lohtander 54.39/9, Aleksi Lohtander 1.12.10/4), 5) Luumäki-2 1.14.42 (Venla Neuvonen 24.33/15, Saara Hirvikallio 52.17/4, Jenni Ovaska 1.14.42/5), 6) Jämsä-1 1.17.57 (Aada Kerkkonen 25.04/18, Lotta Salonen 52.18/5, Elena Konstari 1.17.57/6), 7) Pälkäne-1 1.18.08 (Katja Linnainmaa 25.13/19, Annukka Linnainmaa 54.36/7, Rauli Aho 1.18.08/7), 8) Kajaani-1 1.20.10 (Saimi Keränen 24.12/13, Karri Korhonen 54.45/11, Konsta Korhonen 1.20.10/8), 9) Sotkamo-1 1.22.50 (Altti Heikkinen 23.05/10, Eero Sorsa 54.37/8, Elisa Kiiskinen 1.22.50/9), 10) Rauma-2 1.23.09 (Maria Hyörtti 24.54/17, Roni Niemensivu 57.45/15, Ilona Lohtander 1.23.09/10), 11) Hämeenkyrö-2 1.24.28 (Johanna Naskali 30.28/25, Nico Toivanen 55.00/12, Ennimaria Järventausta 1.24.28/11), 12) Lappeenranta-3 1.24.41 (Lotta Mattinen 23.07/11, Piitu Metsälä 57.39/14, Luukas Länsivuori 1.24.41/12), 13) Orimattila-1 1.25.06 (Juuso Ketonen 22.06/9, Jonna Ketonen 58.09/16, Eveliina Lohikainen 1.25.06/13), 14) Muhos-Ii (Y)-1 1.29.15 (Paavo Niemelä 29.39/23, Heini Niva 54.34/6, Heidi Haapasalo 1.29.15/14), 15) Lappeenranta-1 1.29.27 (Veeti Pellinen 19.50/6, Laura Laakso 56.30/13, Maija Laitimo 1.29.27/15), 16) Nokia-1 1.31.06 (Lauri Isokallio 19.14/4, Salla Mustikkamaa 1.00.19/19, Aada Kotiranta 1.31.06/16), 17) Kajaani-2 1.35.43 (Liisa Gretschel 28.39/22, Siiri Leinonen 1.12.50/25, Eino Gretschel 1.35.43/17), 18) Kuopio-2 1.38.12 (Kasperi Hämäläinen 21.25/8, Anna Bykachev 1.06.20/22, Emmi Multala 1.38.12/18), 19) Hämeenkyrö-1 1.40.06 (Wilhelmiina Liuksiala 30.13/24, Waltteri Liuksiala 1.00.02/18, Sania Niemelä 1.40.06/19), 20) Kuopio-1 1.43.09 (Santeri Kirjavainen 16.52/2, Eetu Tujunen 1.06.30/23, Vilma Hyvönen 1.43.09/20), 21) Raahe/Kokkola (Y)-1 1.46.43 (Miska Kuusikko 28.37/21, Kiia Kuusikko 1.05.29/21, Santeri Kallio 1.46.43/21), 22) Nurmijärvi-1 1.51.58 (Eveliina Lindgren 31.43/26, Essi Multala 1.00.49/20, Tatu Lääveri 1.51.58/22), 23) Lappeenranta-2 2.00.10 (Max Ripatti 37.26/28, Oona Rautio 1.26.26/26, Auri Välimaa 2.00.10/23), 24) Kuopio-3 2.07.14 (Jerry Hyvönen 20.40/7, Ella Malinen 59.10/17, Aida Autio 2.07.14/24), Luumäki-1 Kesk. (Iiris Nurmilaukas 24.10/12, Riina Neuvonen 54.42/10), Kokkola-2 Kesk. (Miki Vuorinen 25.20/20, Liina Hyyppä 1.08.13/24), Tampere-1 Kesk. (Aino Ristimäki 35.59/27, Pihla Pohjola 1.36.02/27), Mäntsälä-1 Kesk. (Tuomas Ruuskanen 17.35/3, Senni Ruuskanen K), Lappeenranta-4 Hyl. (Samu Kuusio H).

E (2,3/3,0+2,3/3,0+1,9 km) (103-11-1):
1) Helsinki-1 54.22 (Lotta Lehtinen 19.20/33, Aapo Joensuu 37.53/9, Aarne Kemppainen 54.22/1), 2) Kangasala-1 55.04 (Tuuli Jormanainen 20.22/41, Tami Uusitalo 38.12/11, Hanni Koski 55.04/2), 3) Nokia-2 55.35 (Iida Koskinen 16.05/5, Sisu Bonden 36.44/6, Sampo Syväterä 55.35/3), 4) Lappeenranta-1 55.36 (Aapo Lintunen 17.02/13, Lotta Laakso 34.27/2, Anni Mäki-Hokkonen 55.36/4), 5) Jyväskylä-1 55.47 (Eeva Alonen 25.22/79, Vilho Hietala 39.35/15, Tommi Sivill 55.47/5), 6) Espoo-1 55.59 (Eemi Vilska 16.00/2, Mikki Kankaanpää 36.56/7, Martta Kankaanpää 55.59/6), 7) Hämeenkyrö-1 56.00 (Tilta-Maria Liuksiala 16.03/3, Neea Pyhtilä 33.02/1, Oskari Vartiala 56.00/7), 8) Kerava-1 57.04 (Jiulus Knapas 21.13/50, Roosa Muukkonen 38.09/10, Jaakko Vaje 57.04/8), 9) Kangasala-3 57.08 (Eino Liuha 16.26/6, Voitto Backman 34.53/3, Vilma Liuha 57.08/9), 10) Hämeenlinna-2 57.13 (Seela Mäntytörmä 17.57/27, Eino Ristimäki 36.11/4, Niklas Göransson 57.13/10), 11) Hämeenlinna-1 57.19 (Venla Mennala 15.58/1, Vilho Peltotalo 36.23/5, Matias Reitti 57.19/11), 12) Hamina-1 57.38 (Sisu Tyni 16.04/4, Tiitu Takanen 41.55/32, Niklas Hirvilahti 57.38/12), 13) Seinäjoki-1 58.56 (Enni Kataja 23.07/67, Eetu Muhonen 38.59/13, Maija Rajala 58.56/13), 14) Kotka-1 1.00.15 (Ilona Kiiski 21.17/51, Elsa Vepsäläinen 42.07/34, Ossi Saarela 1.00.15/14), 15) Tampere-1 1.00.27 (Emmi Honkala 20.44/45, Hilla Pohjola 40.55/23, Erik Lillqvist 1.00.27/15), 16) Sotkamo-1 1.00.33 (Viljami Hakkarainen 16.44/10, Pihla Kohonen 40.24/18, Oskari Hakkarainen 1.00.33/16), 17) Kangasala (Y)-4 1.00.35 (Mikael Pajukoski 21.30/52, Miko Sipilä 40.20/17, Juho Rosenström 1.00.35/17), 18) Kouvola-2 1.00.42 (Tatu Karvonen 17.52/26, Eemil Kiintola 39.16/14, Alma Laukkanen 1.00.42/18), 19) Kangasala-2 1.00.59 (Touko Ahtola 17.35/21, Aaro Niskala 41.10/28, Aino Aarnio 1.00.59/19), 20) Helsinki-2 1.01.28 (Julius Harikoski 16.26/7, Pilvi Kemppainen 37.08/8, Vili Hahto 1.01.28/20), 21) Pori-1 1.01.40 (Stella Määttänen 16.29/8, Otso Tomula 41.08/27, Lauri Kujansuu 1.01.40/21), 22) Mikkeli-5 1.01.41 (Eetu Närhi 19.35/35, Elli Korpinen 40.49/22, Aallotar Kirjalainen 1.01.41/22), 23) Mikkeli-1 1.01.50 (Juho Tonteri 17.40/23, Hertta Malinen 40.57/24, Ilari Paajanen 1.01.50/23), 24) Jyväskylä-2 1.02.42 (Peppi Jetsu 26.19/86, Aleksi Kallio 46.53/57, Lauri Lakanen 1.02.42/24), 25) Paimio-2 1.04.02 (Oliver Koponen 18.59/31, Minttu Lindeqvist 44.54/44, Hugo Hannula 1.04.02/25), 26) Paimio-1 1.04.06 (Aaro Lahdenperä 18.09/28, Sofia Fingerroos 44.22/39, Sampo Oksa 1.04.06/26), 27) Rovaniemi-1 1.04.22 (Venla Virkkala 17.03/14, Heikki Lauri 40.58/25, Elias Mäkitalo 1.04.22/27), 28) Kouvola-1 1.04.37 (Elmo Karvonen 21.34/54, Laura Luukkonen 42.55/35, Jere Pylvänäinen 1.04.37/28), 29) Lahti-2 1.04.43 (Eevert Nurmela 22.27/58, Eikka Kiljunen 44.24/40, Helmiina Nurmela 1.04.43/29), 30) Laihia-1 1.04.49 (Rasmus Hemminki 20.36/43, Helene Karppi 41.04/26, Sanni Kankaanpää 1.04.49/30), 31) Lappeenranta-3 1.05.07 (Veikko Kivelä 19.47/38, Elsa Kaplas 44.47/43, Jonatan Länsivuori 1.05.07/31), 32) Ruokolahti-1 1.05.12 (Ilona Tonder 23.10/69, Tiiu Pohjamo 49.00/66, Antti Pajari 1.05.12/32), 33) Lappeenranta-4 1.05.17 (Elmo Lintunen 20.08/40, Julius Länsivuori 41.24/30, Martta Kaplas 1.05.17/33), 34) Lappeenranta-2 1.05.30 (Visa Siivola 25.11/77, Eelis Jauho 44.25/41, Venla Lintunen 1.05.30/34), 35) Pirkkala-1 1.05.39 (Eero Siivonen 17.42/24, Anni Siivonen 40.28/19, Kaarlo Kallio 1.05.39/35), 36) Helsinki-3 1.06.10 (Eemil Roschier 20.42/44, Venla Länsiluoto 45.58/49, Väinö Länsiluoto 1.06.10/36), 37) Lempäälä-1 1.06.16 (Karoliina Laamanen 17.03/15, Venla Rajala 46.39/54, Emilia Ylilehto 1.06.16/37), 38) Rauma-1 1.06.23 (Saana Sulonen 20.25/42, Eemil Sulonen 46.50/56, Eliel Hakanen 1.06.23/38), 39) Oulu-3 1.06.27 (Eino Ryytty 22.15/55, Aada Heikkinen 43.11/38, Janne Jaatinen 1.06.27/39), 40) Oulu-1 1.06.34 (Veeti Viippola 16.56/12, Inka Ryytty 42.02/33, Julia Rahja 1.06.34/40), 41) Espoo-3 1.06.39 (Niilo Penttinen 17.21/17, Voima Kenttä 41.24/29, Sora Kenttä 1.06.39/41), 42) Paimio/Sauvo (Y)-1 1.06.42 (Niila Wahlsten 18.23/29, Reetta Mulari 46.26/52, Topi Virtanen 1.06.42/42), 43) Eurajoki (Y)-1 1.07.04 (Lauri Joopi 16.46/11, Sofia Vuorela 39.48/16, Lauri Koivula 1.07.04/43), 44) Hämeenlinna-3 1.07.10 (Alisa Göransson 23.11/70, Aatu Haikama 45.19/45, Topias Immonen 1.07.10/44), 45) Sipoo-2 1.08.19 (Esther Ståhl 19.19/32, Samuli Holmström 41.25/31, Jaakko Lainas 1.08.19/45), 46) Kuortane-1 1.08.58 (Svantte Ala-Honkola 18.35/30, Veera Mikkola 40.35/20, Piitu Kiviniemi 1.08.58/46), 47) Hämeenkyrö-2 1.09.02 (Vilma Pyhtilä 17.37/22, Simi Niemelä 40.42/21, Senni Kristensen 1.09.02/47), 48) Lohja-1 1.09.38 (Saana Laine 23.26/73, Otto Kujala 46.55/58, Aapo Kujala 1.09.38/48), 49) Joensuu-2 1.10.04 (Lotta Peltola 17.46/25, Jonni Mukkala 45.27/46, Linda Mononen 1.10.04/49), 50) Joensuu-1 1.10.52 (Paavo Saalasti 20.49/46, Aino Kolmonen 45.44/47, Henrik Juntunen 1.10.52/50), 51) Sotkamo-2 1.10.54 (Kyrö Kiiskinen 19.55/39, Lauri Sorsa 46.11/50, Karla Kiiskinen 1.10.54/51), 52) Jyväskylä-3 1.11.49 (Pinjasisko Isoaho 28.03/91, Elias Kämäräinen 51.13/71, Aaro Kämäräinen 1.11.49/52), 53) Valkeakoski-1 1.12.41 (Emil Airaksinen 19.37/36, Ada Airaksinen 44.40/42, Lotta Lauttajärvi 1.12.41/53), 54) Kokkola-1 1.13.01 (Jesse Hirvinen 16.30/9, Eeva Tukala 38.58/12, Milja Tanttinen 1.13.01/54), 55) Kirkkonummi-1 1.13.16 (Sebastian Backman 23.13/71, Valtteri Sundberg 45.55/48, Lotta Packalén 1.13.16/55), 56) Ylöjärvi-Lempäälä (Y)-1 1.13.28 (Joona Vuorenmaa 17.22/18, Roope Kauppila 43.05/37, Selma Kuoppala 1.13.28/56), 57) Mikkeli-6 1.13.50 (Vilma Noponen 21.01/48, Maija Suhonen 48.23/61, Mikael Platonov 1.13.50/57), 58) Lahti-1 1.14.52 (Uma Lehtonen 29.50/93, Maija Koivuniemi 55.36/81, Timo Koivuniemi 1.14.52/58), 59) Hamina-2 1.14.55 (Sofia Laitinen 23.13/72, Tilda Koivula 56.31/82, Eetu Takanen 1.14.55/59), 60) Ikaalinen-1 1.14.58 (Elsa Talonen 25.24/80, Samra Dardas 51.50/74, Meeri Niemenmaa 1.14.58/60), 61) Kuopio/Laihia (Y)-4 1.15.07 (Liinu Vepsäläinen 22.18/57, Fanni Oikarinen 46.58/59, Valtteri Pasanen 1.15.07/61), 62) Mikkeli-2 1.15.45 (Konsta Räihä 17.25/20, Vinski Räihä 43.04/36, Veera Liukkonen 1.15.45/62), 63) Alavus-1 1.16.17 (Arttu Hautamäki 27.51/88, Johannes Hoskari 51.45/73, Anna Siltala 1.16.17/63), 64) Sotkamo-3 1.16.39 (Eemeli Hakkarainen 25.12/78, Senni Rautiainen 46.17/51, Hilla Heikkinen 1.16.39/64), 65) Mikkeli-3 1.16.41 (Sini Saar 22.34/59, Otto Lindstedt 48.33/63, Suvi Liukkonen 1.16.41/65), 66) Ylöjärvi-1 1.16.50 (Anna Tamminen 31.29/96, Eero Ala-Jaskara 57.26/83, Kalle Pihkoluoma 1.16.50/66), 67) Rovaniemi-2 1.19.13 (Erkka Petrelius 22.50/62, Rosmariini Ojala 46.29/53, Annika Maijala 1.19.13/67), 68) Orimattila-1 1.20.30 (Siiri Honkanen 22.36/60, Iida Avelin 50.56/69, Jussi Ketonen 1.20.30/68), 69) Orimattila-2 1.20.32 (Joona Ketonen 22.39/61, Alexandra Simola 49.24/68, Saara Hosiaisluoma 1.20.32/69), 70) Ylöjärvi-2 1.20.48 (Paavo Ala-Jaskara 31.45/97, Aaro Ala-Jaskara 55.07/79, Saana Lehtovirta 1.20.48/70), 71) Ruokolahti-2 1.20.51 (Viljami Asikainen 24.47/76, Anni Laakso 58.00/84, Matias Ojalainen 1.20.51/71), 72) Hämeenlinna-4 1.21.29 (Urho Selinummi 23.09/68, Ilmari Jalli 49.12/67, Pate Möhköi 1.21.29/72), 73) Kirkkonummi-2 1.21.31 (Vilja Vihavainen 23.03/65, Eino Leskinen 1.01.59/91, Onni Mäkelä 1.21.31/73), 74) Sipoo-3 1.25.13 (Frida Koskinen 30.09/94, Lydia Engblom 59.48/90, Inga-Sofia Suihkonen 1.25.13/74), 75) Tampere-2 1.25.32 (Joona Kivistö 29.36/92, Pipsa Kerkkola 58.25/87, Vilma Mustonen 1.25.32/75), 76) Kuopio-3 1.26.49 (Akseli Karjalainen 17.11/16, Elina Turunen 46.45/55, Amanda Palmu 1.26.49/76), 77) Sipoo-1 1.26.51 (Roy Thomsson 23.49/74, Sissi Määttä 58.11/86, Mico Määttä 1.26.51/77), 78) Espoo-2 1.27.03 (Kasper Hilo 21.04/49, Petrus Pirilä 55.24/80, Terhi Noponen 1.27.03/78), 79) Kuopio-2 1.27.03 (Alisa Bykachev 23.05/66, Otso Koponen 48.28/62, Anna Tujunen 1.27.03/79), 80) Joensuu/Rovaniemi/Jyväskylä (Y)-3 1.27.30 (Miia Pötry 32.21/100, Asle Mäkitalo 1.04.41/95, Max Seppä 1.27.30/80), 81) Jyväskylä-4 1.28.49 (Elli Heikkinen 28.01/90, Iivari Heino 51.05/70, Sauli Kovanen 1.28.49/81), 82) Seinäjoki-2 1.29.01 (Siiri Nivukoski 25.28/82, Anni Hietamäki 1.03.44/92, Matias Hietamäki 1.29.01/82), 83) Nokia-1 1.29.15 (Mette Pakarinen 31.54/98, Moona Pakarinen 1.03.53/93, Jere Pakarinen 1.29.15/83), 84) Luumäki-1 1.29.38 (Manninen Touko 25.31/83, Pylkk Kerttu-Liisa 52.10/75, Huuhko Riikka 1.29.38/84), 85) Oulu-2 1.30.43 (Ilona Anttila 17.23/19, Joona Puurunen 48.54/65, Venla Päkkilä 1.30.43/85), 86) Jämsä-1 1.31.21 (Viola Marjanen 41.26/101, Iida Taini 1.12.39/102, Aapo Kuronen 1.31.21/86), 87) Kuopio-1 1.33.27 (Peppi Ryynänen 22.16/56, Siiri Hämäläinen 1.11.49/101, Otso Hyvönen 1.33.27/87), 88) Pälkäne-1 1.33.39 (Ato Mattila 22.55/64, Hanna Suojoki 1.06.54/98, Onni Kinnunen 1.33.39/88), 89) Asikkala-1 1.33.57 (Sampsa Tura 30.49/95, Iira-Nella Norrbacka 59.20/88, Lauri Raunio 1.33.57/89), 90) Hyvinkää/Riihimäki/Jyväskylä (Y)-2 1.34.05 (Ilari Bister 25.32/84, Veikka Vähänen 53.21/77, Peppilotta Isoaho 1.34.05/90), 91) Alavus-2 1.38.21 (Kaapo Laitio 24.16/75, Rebekka Kontola 1.06.05/96, Kustaa Laitio 1.38.21/91), 92) Porvoo-1 1.38.54 (Stella Isoniemi 27.53/89, Marcus Liski 1.07.25/99, Valtteri Liukkonen 1.38.54/92), 93) Kokkola-2 1.39.14 (Daniel Lund 41.36/102, Eelis Määttälä 1.08.05/100, Oona Tukala 1.39.14/93), 94) Mikkeli-4 1.40.02 (Venla Noponen 20.54/47, Iiris Viljanen 52.37/76, Senja Auvinen 1.40.02/94), 95) Kuortane-2 1.40.56 (Iivari Ala-Honkola 32.08/99, Roope Mikkola 59.36/89, Aurora Keski-Nisula 1.40.56/95), 96) Laihia-2 1.41.12 (Fanni Perälä 26.08/85, Senni Trofast 58.05/85, Hannes Koski 1.41.12/96), 97) Hausjärvi-1 1.46.58 (Vili Kantelinen 19.31/34, Mona Kantelinen 48.40/64, Leevi Kantelinen 1.46.58/97), 98) Luumäki-2 1.54.17 (Nella Parkko 41.52/103, Venla Pokela 1.06.31/97, Niitty Manninen 1.54.17/98), 99) Seinäjoki-3 2.04.23 (Oona Muhonen 21.31/53, Linnea Lemberg 1.04.00/94, Kerttu Rajala 2.04.23/99), 100) Ikaalinen-2 2.10.08 (Veera Hakala 25.27/81, Aada Vitikainen 51.43/72, Matias Haavisto 2.10.08/100), Hyvinkää-1 Kesk. (Henrik Ahoniemi 19.42/37, Hilda Damskägg 48.20/60), Helsinki-4 Kesk. (Linnea Pohjola 22.53/63, Viviana Harikoski 53.34/78), Jyväskylä-5 Hyl. (Niilo Närhi 27.25/87, Jasu Kahelin H).

Svante Nilsson
 
 
 
 
 
 
Halti
Olenius
Trimtex
Helakauppa
Skogsreviret
VJ Sport