Nuorille mahdollisuus Sportti TET -harjoitteluun

05.10.2018 kl. 06:44
Ok Trian on mukana nuorten TET-harjoittelussa.

Tästä syksystä alkaen nuorilla on mahdollisuus suorittaa koulun työelämään tutustuminen eli TET-harjoitelu, työskennellen mukana OK Trianin toiminassa.

Sporttitetti on uusi nuorten osallisuutta edistävä TET-malli, joka on käynnistynyt Nuorten Akatemian aloitteesta. Sporttitetin ideana on, että nuori suorittaa TET-jakson liikuntaseurassa tai koulussa yhteistyössä seuran kanssa. TET-jakson aikana nuori kartuttaa kokemusta ja tietämystä lajinsa uramahdollisuuksista – ohjauksesta ja valmentamisesta viestintään ja tapahtumien järjestämiseen. TET-jakso avaa myös seuran ja koulun välistä yhteistyötä.

Jos olet kiinnostunut suorittamaan TET-harjoittelun suunnistuksen merkeissä, ota yhteyttä toiminnanjohtajamme Mikkoon
 

Yhteystiedot:
Mikko Reitti
toiminnanjohtaja
mikko.reitti@oktrian.fi
044-5805455

Mikko Reitti
 
 
 
 
 
 
Halti
Olenius
Trimtex
Helakauppa
Skogsreviret
VJ Sport