31.08.2018 KLL Henkilökohtainen Sipoo • Tulokset / Resultat

31.08.2018 klo 16:38
OK Trian, KLL:n suunnistusmestaruus, henkilökohtainen kilpailu Sipoossa perjantaina 31.8.2018 - Lopputulokset
OK Trian, KKL:s orienteringsmästerskap, individuell tävling i Sibbo fredagen den 31.8.2018 - Slutresultat
Tulospalvelu - Results by ResultFellows - Tulospalvelu KLL2018
 
Banläggare/Ratamestari: Pekka Vuorinen ja Kirsi Lintula, OK Trian
Deltagare/Osallistujia: 1292
 

H20, 6,2 km (Lähti: 22, Keskeytti: 0, Hylätty: 1) 
1) Ville Mannonen, Helsinki, 38.14, 2) Topias Niemi, Helsinki, 39.08, 3) Vesa Nokka, Pöytyä, 40.10, 4) Miika Nurmi, Vörå, 40.16, 5) Antton Sankelo, Kauhava, 41.41, 6) Valtteri Kinnunen, Mäntsälä, 42.28, 7) Henrik Asklöf, Helsinki, 42.32, 8) Eljas Talja, Helsinki, 44.04, 9) Tiitus Mustajoki, Tampere, 44.06, 10) Leevi Keronen, Tampere, 44.33, 11) Niko Vaenerberg, Hankasalmi, 45.05, 12) Jussi Jalonen, Turku, 45.17, 13) Miika Tala, Helsinki, 46.03, 14) Niklas Heikkilä, Kotka, 46.44, 15) Otso Westerlund, Tampere, 47.23, 16) Ville Pasanen, Kuopio, 48.14, 17) Pieti Liukka, Tohmajärvi, 48.20, 18) Ville Joopi, Pori, 48.51, 19) Nuutti Pirhonen, Salo, 56.10, 20) Jarkko Tiihonen, Polvijärvi, 58.07, 21) Juho Leonsaari, Tampere, 1.45.49, Benjamin Lamberg, Asikkala, Hyl., .

H17, 5,4 km (Lähti: 30, Keskeytti: 0, Hylätty: 1)
1) Juuso Viskari, Vihti, 34.37, 2) Lauri Syrjäläinen, Helsinki, 34.40, 3) Samuli Peltola, Keuruu, 35.02, 4) Aleksi Lohtander, Rauma, 35.04, 5) Tuomas Outinen, Kotka, 35.28, 6) Klaus Haanpää, Paimio, 36.12, 7) Jarkko Rantoja, Alavus, 36.55, 8) Olli Koivumäki, Kokkola, 37.06, 9) Atte Ikola, Helsinki, 37.32, 10) Vertti Laitinen, Tampere, 37.38, 11) Cedrik Sandell, Raseborg, 38.45, 12) Jonny Donner, Grankulla, 39.10, 13) Juho Koivisto, Evijärvi, 41.16, 14) Ilari Haltia, Helsinki, 41.27, 15) Topias Uusitalo, Helsinki, 41.28, 16) Pietu Jutila, Pori, 41.32, 17) Pyry Willman, Pori, 41.33, 18) Robin Udell, Vörå, 41.47, 19) Onni Sinervä, Turku, 42.35, 20) Hannu Malinen, Sotkamo, 42.41, 21) Oskari Reijonen, Porvoo, 43.18, 22) Joel Schüle, Tampere, 43.33, 23) Henrik Hihnala, Tampere, 44.33, 24) Matti Kallio, Kerava, 45.00, 25) Lauri Partanen, Hyvinkää, 47.59, 26) Marcus Kopra, Porvoo, 49.20, 27) Eetu Petrelius, Rovaniemi, 50.44, 28) Eeka Husu, Imatra, 51.24, 29) Jesse Salopää, Pori, 1.09.12, Vilhelm Toivonen, Tampere, Hyl., .

H16, 5,4 km (Lähti: 41, Keskeytti: 1, Hylätty: 2)
1) Kristian Salo, Porvoo, 34.05, 2) Akseli Virtanen, Kotka, 34.40, 3) Wille Laitamäki, Raseborg, 34.54, 4) Aaro Ojala, Kouvola, 35.40, 5) Eetu Korhonen, Imatra, 35.47, 6) Samuli Rousku, Nousiainen, 36.13, 7) Akseli Konttila, Tampere, 36.16, 8) Niilo Syrjälä, Sotkamo, 36.54, 9) Olli Tiainen, Espoo, 37.07, 10) Alex Virtala, Turku, 37.08, 11) Kristian Boström, Helsinki, 37.33, 12) Jasper Alajoutsi, Tampere, 37.36, 13) Anton Hamppu, Helsinki, 38.09, 14) Antti Reiman, Salo, 38.49, 15) Juho Nieminen, Tampere, 39.57, 16) Emil Laaksonen, Helsinki, 40.05, 17) Valtteri Lahti, Ulvila, 41.35, 18) Aleksi Karttila, Turku, 41.42, 19) Vili Olkkonen, Tampere, 41.58, 20) Mikko Määttälä, Espoo, 42.11, 21) Oskari Aumo, Hattula, 42.17, 22) Lenni Väisänen, Helsinki, 43.24, 23) Eelis Johansson, Porvoo, 43.55, 24) Ilari Laakso, Sotkamo, 44.25, 25) Iivari Willman, Pori, 44.43, 26) Antti Sorsa, Helsinki, 45.12, 27) Olli Mustajoki, Tampere, 46.45, 28) Joona Nolvi, Pori, 48.36, 29) Miro Talvitie, Nokia, 49.17, 30) Casper Fingerroos, Paimio, 49.31, 31) Sami Karru, Nousiainen, 50.55, 32) Eerik Aaltio, Lempäälä, 51.19, 33) Matias Maronen, Kirkkonummi, 51.30, 34) Seeti Salonen, Valkeakoski, 51.44, 35) Tommi Valkolehto, Nokia, 54.09, 36) Max Ripatti, Lappeenranta, 1.04.27, 37) Waldemar von Frenckell, Grankulla, 1.04.58, 38) Simeon Platonov, Mikkeli, 1.18.57, Akseli Alanen, Huittinen, Kesk., Veeti Pellinen, Lappeenranta, Hyl., Ville Pitkänen, Ilmajoki, Hyl., .

H15, 4,5 km (Lähti: 64, Keskeytti: 3, Hylätty: 1)
1) Aarni Ronkainen, Jämsä, 27.49, 2) Riku Gröhn, Tampere, 29.08, 3) Topias Kemppi, Nurmijärvi, 29.35, 4) Santeri Kirjavainen, Kuopio, 32.08, 5) Tuomas Ruuskanen, Mäntsälä, 32.33, 6) Oliver Alajoutsi, Tampere, 32.58, 7) Sampo Sankelo, Kauhava, 33.13, 8) Valtteri Rantala, Hämeenlinna, 33.36, 9) Vertti Myllärinen, Lappeenranta, 36.19, 10) Karim Mbembela, Helsinki, 36.57, 11) Matias Koponen, Kirkkonummi, 37.09, 12) Aapo Maasilta, Askola, 37.58, 13) Konsta Korhonen, Kajaani, 38.07, 14) Severi Similä, Oulu, 38.10, 15) Roope Lemberg, Seinäjoki, 38.21, 16) Luca Kallela, Helsinki, 38.41, 17) Eemi Vaherlehto, Tuusula, 39.35, 18) Otto Lintula, Helsinki, 39.39, 19) Karri Stevander, Kuortane, 39.53, 20) Lauri Isokallio, Nokia, 40.00, 21) Juuso Ketonen, Orimattila, 40.16, 22) Kasperi Hämäläinen, Kuopio, 40.31, 23) Kasperi Tamminen, Luumäki, 40.44, 24) Vili Väkeväinen, Lahti, 40.49, 25) Jussi Raasakka, Espoo, 41.03, 26) Väinö Ristimäki, Hämeenlinna, 42.16, 27) Tuomas Rokka, Jokioinen, 42.28, 28) Pyry Pikkarainen, Lahti, 43.37, 29) Matias Mäenpää, Ylöjärvi, 43.50, 30) Simon Nordgren, Porvoo, 44.14, 30) Tuukka Kupiainen, Pirkkala, 44.14, 32) Kalle Huhta-Koivisto, Kauniainen, 44.56, 33) Joona Vuorela, Espoo, 45.01, 34) Ilari Nokka, Kotka, 45.57, 35) Ilari Virtanen, Jyväskylä, 46.14, 36) Lassi Tervo, Helsinki, 46.43, 37) Aarni Laine, Tampere, 47.28, 38) Lauri Nieminen, Valkeakoski, 47.50, 39) Markus Konttinen, Seinäjoki, 48.13, 40) Miska Riissanen, Espoo, 50.21, 41) Juho Rautio, Lappeenranta, 51.31, 42) Anton Liukkonen, Porvoo, 51.56, 43) Rasmus Ahoniemi, Hyvinkää, 52.18, 44) Alec Still, Porvoo, 54.18, 45) Leevi Mutikainen, Seinäjoki, 54.19, 46) Benjamin Tasa, Hamina, 54.26, 47) Otso Tukiainen, Tampere, 57.24, 48) Saku Helin, Seinäjoki, 57.28, 49) Samu Kuusio, Lappeenranta, 57.51, 50) Aaron Häggman, Vöyri, 58.29, 51) Aleksi Hämäläinen, Nurmijärvi, 58.33, 52) Antti Laatu, Espoo, 59.44, 53) Juho Ylimaa, Salo, 1.00.03, 54) Nicholas Stjernberg, Porvoo, 1.03.01, 55) Valtteri Nikkanen, Vihti, 1.03.10, 56) Tatu Kyrönlahti, Laukaa, 1.04.01, 57) Jan Hiltunen, Jyväskylä, 1.07.01, 58) Lauri Pietiläinen, Viitasaari, 1.08.59, 59) Lassi Kaitainen, Kotka, 1.21.01, 60) Waltteri Liuksiala, Hämeenkyrö, 2.03.40, Oskari Penttinen, Espoo, Kesk., Jyry Tukiainen, Tampere, Kesk., Anton Vehkalahti, Ikaalinen, Kesk., Jerry Hyvönen, Kuopio, Hyl., .

H14, 3,4 km (Lähti: 57, Keskeytti: 1, Hylätty: 3)
1) Elmeri Syrjälä, Tammela, 23.25, 2) Rauli Aho, Pälkäne, 24.53, 3) Aapo Liponkoski, Tampere, 25.59, 4) Leo Haanpää, Paimio, 26.41, 5) Elias Lehtonen, Ulvila, 27.05, 6) Tatu Aaltonen, Kirkkonummi, 27.40, 7) Jami Kallioniemi, Rauma, 27.43, 8) Eelis Axelin, Paimio, 28.26, 9) Tuomas Leinamo, Hämeenlinna, 29.24, 10) Jaakko Salomäki, Tuusula, 29.39, 11) Elias Lönnström, Porvoo, 29.42, 12) Pietari Jussinmäki, Halsua, 29.44, 13) Lasse Peltonen, Kouvola, 29.56, 14) Eino Gretschel, Kajaani, 30.44, 15) Vinski Malinen, Mikkeli, 30.59, 16) Joonatan Vuorensola, Kirkkonummi, 31.24, 17) Kalle Taura, Akaa, 31.33, 18) Veeti Passila, Lahti, 31.40, 19) Mikael Koivisto, Järvenpää, 31.43, 20) Nico Toivanen, Hämeenkyrö, 31.55, 21) Aku-Pekka Rasa, Mikkeli, 32.30, 22) Miska Kuusikko, Raahe, 32.37, 23) Emil Jacobsson, Tuusula, 32.51, 24) Eetu Korhonen, Hyvinkää, 33.16, 25) Aatu Niskanen, Hamina, 33.55, 26) Aapo Virtanen, Paimio, 34.01, 27) Ilmo Haikonen, Ulvila, 36.03, 28) Totte Välkki, Kangasala, 36.08, 29) Oskari Rannila, Veteli, 37.21, 30) Vili Miettinen, Kirkkonummi, 37.57, 31) Benjamin Korento, Espoo, 38.00, 32) Urho Ojala, Kouvola, 38.12, 33) Aapo Granqvist, Lahti, 39.52, 34) Iikka Leiniö, Vantaa, 40.42, 35) Otso Heikkinen, Sotkamo, 41.54, 36) Sampo Huostila, Hämeenlinna, 42.01, 37) Iiro Pitkänen, Pirkkala, 42.08, 38) Verneri Sankelo, Kauhava, 42.31, 39) Joni Hietala, Espoo, 42.32, 40) Juho Laukkanen, Kouvola, 42.46, 41) Aapo Jalonen, Lieto, 43.45, 42) Henri Arvela, Lahti, 44.01, 43) Juho Virkajärvi, Jämsä, 45.41, 44) Toivo Kyckling, Mänttä-Vilppula, 46.09, 45) Max Määttä, Sipoo, 47.12, 46) Petrus Tasa, Hamina, 48.34, 47) Robert Winqvist, Espoo, 50.18, 48) Eetu Tujunen, Kuopio, 53.00, 49) Sakari Syrjälä, Pirkkala, 54.31, 50) Henrik Huttunen, Grankulla, 56.12, 51) Oskari Mäkitalo, Rovaniemi, 57.01, 52) Christian Hindsberg, Sipoo, 59.11, 53) Iiro Hauhia, Seinäjoki, 59.29, Vili Valkonen, Mikkeli, Kesk., Veeti Nuottajärvi, Helsinki, Hyl., Nikanor Pitkänen, Nurmijärvi, Hyl., Jesse Reijo, Vihti, Hyl., .

H13, 3,1 km (Lähti: 86, Keskeytti: 2, Hylätty: 2)
1) Topias Muukkonen, Sibbo, 20.53, 2) Jussi Ankelo, Uusikaupunki, 21.31, 3) Anton Packalen, Kirkkonummi, 21.52, 4) Aapo Ikola, Vantaa, 22.47, 5) Thomas Saarela, Forssa, 22.55, 6) Anton Leppämäki, Viitasaari, 23.07, 7) Heikki Sumanen, Espoo, 23.10, 8) Onni Vepsäläinen, Kotka, 23.37, 9) Kaapo Lehtonen, Lahti, 24.17, 10) Jere Simola, Pirkkala, 24.36, 11) Miro Sivonen, Tampere, 25.01, 12) Juho Noponen, Espoo, 25.39, 13) Eetu Granqvist, Lahti, 26.06, 14) Rasmus Huhtamäki, Pedersöre, 26.21, 15) Oliver Suhonen, Lahti, 26.28, 16) Elias Ronkainen, Jämsä, 26.33, 17) Pyry Riissanen, Espoo, 26.46, 18) Juho Länsiluoto, Helsinki, 27.13, 19) Santeri Ahoniemi, Hyvinkää, 27.18, 20) Ville Lemberg, Seinäjoki, 27.20, 21) Elias Ala-Heikkilä, Asikkala, 27.28, 22) Milo Konttila, Pirkkala, 27.30, 23) Sakari Sulkula, Muurame, 28.00, 24) Simon Nylund, Lohja, 28.14, 25) Eetu Punto, Sastamala, 28.36, 26) Paavo Lahti, Ulvila, 29.19, 27) Aaro Kujansuu, Pori, 29.21, 28) Hannes Hiisilä, Espoo, 30.21, 29) Lauri Kivenjuuri, Helsinki, 30.36, 30) Rasmus Ruusu, Espoo, 30.43, 31) Nuutti Vennelä, Kangasala, 30.59, 31) Eino Haara, Helsinki, 30.59, 33) Eetu Pulju, Rovaniemi, 31.35, 34) Jonne Mukkala, Joensuu, 31.39, 35) Antti Salminen, Asikkala, 31.45, 36) Alpo Paajanen, Mikkeli, 32.07, 37) Niko Toivonen, Espoo, 32.11, 38) Vilho Malmberg, Helsinki, 32.17, 39) Noel Gustafsson, Kirkkonummi, 32.43, 40) Topias Mäkelä, Kirkkonummi, 32.44, 41) Rasmus Tenkanen, Raseborg, 34.04, 42) Roni Niemensivu, Rauma, 34.10, 43) Juho Malmi, Vantaa, 34.28, 44) Lauri Aalto, Lieto, 34.37, 45) Olli Rytkö, Hamina, 34.44, 46) Jesse Ruotsalainen, Kotka, 34.46, 47) Leevi Niemelä, Kangasala, 34.50, 48) Joel Ollikainen, Hirvensalmi, 34.58, 49) Ilari Skyttä, Hämeenlinna, 35.48, 50) Kasper Joensivu, Lempäälä, 35.52, 51) Kalle Tarsa, Sodankylä, 36.18, 52) Joonas Meuronen, Helsinki, 36.28, 53) Eevert Kenttämies, Tampere, 37.00, 54) Tyko Suomi, Forssa, 38.19, 55) Luukas Länsivuori, Lappeenranta, 38.26, 56) Roni-Eemil Norrbacka, Asikkala, 38.35, 57) Paavo Niemelä, Ii, 39.07, 58) Paavo Heino, Jyväskylä, 39.33, 59) Elmeri Konstari, Jämsä, 40.07, 60) Anselmi Lahenius, Sotkamo, 40.08, 60) Jonne Makkonen, Kontiolahti, 40.08, 62) Eeli Ruoti, Hamina, 41.35, 63) Topi Nivukoski, Seinäjoki, 41.51, 64) Eeli Heikkinen, Oulu, 42.07, 65) Matias Immonen, Hämeenlinna, 42.17, 66) Aadam Heikkinen, Mikkeli, 43.09, 67) Veikka Kyckling, Helsinki, 43.13, 68) Elias Seppä, Salo, 49.33, 69) Osku Hoikka, Sotkamo, 50.28, 70) Hannes Nikkinen, Lohja, 50.38, 71) Eero Ala-Heikkilä, Asikkala, 50.58, 72) Tatu Lääveri, Nurmijärvi, 53.26, 73) Julius Niemelä, Nokia, 54.04, 74) Arttu Jauho, Lappeenranta, 54.51, 75) Juhana Paasikivi, Naantali, 56.13, 76) Matias Koskinen, Jokioinen, 56.35, 77) Axel KIrjalainen, Mikkeli, 59.58, 78) Jaakko Laatu, Espoo, 1.03.42, 79) Lenny Heikkilä, Sipoo, 1.05.37, 80) Viacheslav Zhukov, Mikkeli, 1.07.23, 81) Janne Kahelin, Jyväskylä, 1.08.21, 82) Aaro Heikkinen, Helsinki, 1.14.22, Thomas Heikkinen, Lohja, Kesk., Anttoni Mäki-Laurila, Punkalaidun, Kesk., Joonas Sarkkinen, Lahti, Hyl., Aksu Vuorensyrjä, Janakkala, Hyl., .

H12, 1,8 km (Lähti: 72, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)
1) Lauri Mattila, Kouvola, 11.38, 2) Florian Fritzén, Raseborg, 12.05, 3) Joona Hirvilahti, Hamina, 12.39, 4) Antti Tiainen, Espoo, 13.15, 5) Aapo Lintula, Helsinki, 14.03, 6) Markus Maronen, Kirkkonummi, 14.10, 7) Eemil Koskinen, Ylöjärvi, 14.52, 7) Aleksi Hauhia, Seinäjoki, 14.52, 9) Rasmus Koponen, Kirkkonummi, 14.54, 9) Lenni Kallela, Helsinki, 14.54, 11) Atte Virtanen, Sipoo, 15.07, 12) Joonas Korhonen, Lempäälä, 15.52, 13) Vilppu Vihavainen, Kirkkonummi, 15.58, 14) Justus Kallioniemi, Rauma, 16.07, 15) Tuukka Viinisalo, Joensuu, 16.19, 16) Melker Wikblom, Uusikaarlepyy, 16.21, 17) Iisakki Jussinmäki, Halsua, 16.47, 18) Altti Heikkinen, Sotkamo, 16.56, 19) Oskari Hakala, Salo, 17.04, 20) Rami Tuominen, Jämijärvi, 17.12, 21) Veeti Noponen, Lapua, 17.13, 22) Arthur Wickholm, Sipoo, 17.17, 23) Atte Kavonius, Lohja, 17.38, 24) Elias Pöytäkangas, Vaasa, 17.45, 25) Vili Rauhamäki, Hollola, 18.05, 26) Joona Hirvinen, Kokkola, 18.30, 27) Tuomas Harju, Tampere, 19.08, 28) Valter Sillman, Sipoo, 19.22, 28) Joar Bäckblom, Sipoo, 19.22, 30) Artur Emaldynov, Salo, 19.26, 31) Kalle Kulju, Hämeenlinna, 19.35, 32) Matias Veikkola, Espoo, 19.37, 33) Konsta Peltola, Keuruu, 20.03, 34) Aaro Kivenjuuri, Helsinki, 20.14, 35) Aatos Riikonen, Tampere, 20.21, 36) Eero Sorsa, Sotkamo, 20.31, 37) Elis Toivola, Helsinki, 20.40, 38) Hugo Nylund, Kirkkonummi, 20.43, 39) Veikka Heino, Oulu, 21.00, 40) Eetu Lehtovirta, Ylöjärvi, 21.03, 41) Vili Hahto, Helsinki, 21.25, 42) Kaapo Malmström, Nurmijärvi, 21.27, 42) Elias Schüle, Tampere, 21.27, 44) Elias Nuottajärvi, Helsinki, 21.37, 45) Tuukka Pöytäkangas, Vaasa, 21.48, 45) Lauri Heikkilä, Helsinki, 21.48, 47) Miki Vuorinen, Kokkola, 22.25, 48) Olli Kuusisto, Tampere, 22.37, 49) Aatu Muhonen, Seinäjoki, 22.59, 50) Matias Seppälä, Pyhtää, 23.06, 51) Tuomas Tonteri, Kouvola, 23.07, 52) Akseli Ala-Honkola, Kuortane, 23.13, 53) Linus Ekholm, Porvoo, 23.18, 54) Osku Puttonen, Kuortane, 23.21, 55) Leevi Kantelinen, Hausjärvi, 24.31, 56) Arttu Ritala, Pirkkala, 25.06, 57) Samiir Musse, Helsinki, 25.14, 58) Arttu Lisitsin, Kontiolahti, 25.56, 59) Lucas Liski, Porvoo, 26.17, 60) Eemeli Tarkka, Kokkola, 26.27, 61) Oliver Carlsson, Espoo, 26.47, 62) Niila Kiviniemi, Kuortane, 28.06, 63) Jarkko Leivo, Vihti, 29.03, 64) Elias Nyman, Vantaa, 29.16, 65) Topi Uotila, Kouvola, 29.20, 66) Eino Niininen, Veteli, 29.33, 67) Rasmus Enqvist, Kirkkonummi, 29.51, 68) Rasmus Laapas, Nurmijärvi, 32.50, 69) Joni Uusitalo, Kangasala, 34.39, 70) Aleksi Viitanen, Helsinki, 38.52, Lauri Kultima, Sodankylä, Hyl., Alexander Patovisti, Hämeenlinna, Hyl., .

H11TR, 1,9 km (Lähti: 84, Keskeytti: 1, Hylätty: 3)
1) Aapo Virkajärvi, Jämsä, 11.24, 2) Tommi Sivill, Jyväskylä, 11.45, 3) Anton Kemppi, Nurmijärvi, 11.56, 4) Rasmus Töyrylä, Pyhtää, 13.11, 5) Lauri Lakanen, Jyväskylä, 13.26, 6) Karri Kuusinen, Kirkkonummi, 13.35, 7) Oliver Hellstedt, Kirkkonummi, 13.40, 8) Tuomas Kuusinen, Kirkkonummi, 13.43, 9) Olavi Kiiski, Kotka, 14.14, 10) Ossi Saarela, Kotka, 14.37, 11) Antti Isoherranen, Kirkkonummi, 15.02, 12) Eliel Hakanen, Rauma, 15.23, 13) Erik Lillqvist, Tampere, 15.27, 14) Väinö Haara, Vantaa, 16.02, 15) Antti Pajari, Ruokolahti, 16.14, 16) Lauri Koivula, Ulvila, 16.20, 17) Sulo Saarilaakso, Virolahti, 16.30, 18) Eemeli Leskinen, Kirkkonummi, 16.37, 19) Aarne Kemppainen, Helsinki, 16.42, 20) Mikael Platonov, Mikkeli, 16.48, 21) Aapo Kuronen, Jämsä, 16.57, 22) Eetu Takanen, Hamina, 17.12, 23) Mikael Saranen, Helsinki, 17.24, 24) Kalle Pihkoluoma, Ylöjärvi, 17.29, 25) Topias Lautamäki, Janakkala, 17.35, 26) Lauri Niininen, Veteli, 17.36, 27) Jussi Ketonen, Orimattila, 17.37, 28) Oskari Hakkarainen, Sotkamo, 17.39, 29) Aaro Lamminmäki, Lieto, 17.53, 30) Ilari Paajanen, Mikkeli, 17.54, 31) Jaakko Vaje, Kerava, 18.00, 32) Lauri Oja, Lapua, 18.01, 33) Samuel Jalonen, Turku, 18.07, 34) Eetu Sarkkinen, Lahti, 18.10, 35) Aaro Kämäräinen, Jyväskylä, 18.14, 36) Jere Pylvänäinen, Kouvola, 18.17, 37) Juho Juva, Salo, 18.18, 38) Sampo Syväterä, Nokia, 18.27, 39) Mico Määttä, Sipoo, 19.07, 40) Tuomas Ankelo, Uusikaupunki, 19.21, 41) Elias Mäkitalo, Rovaniemi, 19.23, 42) Matias Hietamäki, Seinäjoki, 19.31, 43) Matias Ojalainen, Imatra, 20.03, 44) Janne Heinonen, Nousiainen, 20.11, 45) Santeri Kallio, Kokkola, 20.12, 46) Jonatan Länsivuori, Lappeenranta, 20.24, 47) Väinö Länsiluoto, Helsinki, 20.34, 48) Veeti Ojanen, Lapua, 20.45, 49) Tuomas Vuorensola, Kirkkonummi, 20.47, 49) Juho Rosenström, Kangasala, 20.47, 51) Timo Koivuniemi, Lahti, 20.48, 52) Samu Vuorela, Espoo, 20.52, 53) Aaro Hämäläinen, Kangasala, 21.19, 54) Max Seppä, Jyväskylä, 22.31, 55) Henrik Juntunen, Joensuu, 22.38, 56) Eeli Ylä-Rautio, Alavus, 22.56, 57) Peetu Malmström, Nurmijärvi, 22.59, 58) Jami Sipilä, Ylivieska, 23.17, 59) Akseli Kellman, Mikkeli, 23.25, 60) Topi Virtanen, Paimio, 23.31, 61) Taavi Kettunen, Nurmijärvi, 23.35, 62) Einar Vickholm, Lapinjärvi, 23.43, 63) Aapo Kujala, Lohja, 23.53, 64) Lauri Kujansuu, Pori, 23.56, 65) Elias Rytkö, Hamina, 24.19, 66) Jeremy Donner, Kirkkonummi, 26.04, 67) Miko Sipilä, Kangasala, 26.16, 68) Valtteri Liukkonen, Porvoo, 26.18, 69) Sauli Kovanen, Jyväskylä, 26.59, 70) Kaarlo Kallio, Pirkkala, 27.59, 71) Hannes Koski, Laihia, 29.10, 72) Valtteri Pasanen, Kuopio, 32.35, 73) Eelis Kärkkäinen, Hämeenlinna, 33.16, 74) Jere Pakarinen, Nokia, 33.26, 75) Mikko Euren, Orimattila, 33.37, 76) Matias Haavisto, Ikaalinen, 36.01, 77) Max Rokala, Halsua, 39.37, 78) Justus Rantanen, Hausjärvi, 40.30, 79) Otso Hyvönen, Kuopio, 47.07, 80) Niilo Kyckling, Mänttä-Vilppula, 52.38, Janne Jaatinen, Oulu, Kesk., Aleksi Krapu, Espoo, Hyl., Rasmus Lund, Lapinjärvi, Hyl., Onni Mäkelä, Kirkkonummi, Hyl., .

H10RR, 2,2/2,9 km (Lähti: 82, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Niklas Hirvilahti, Hamina, 11.05, 2) Vilho Hietala, Jyväskylä, 11.17, 3) Onni Virtanen, Salo, 11.24, 4) Antti Kirves, Vantaa, 11.53, 5) Tino Sipilä, Ylivieska, 12.40, 6) Sisu Tyni, Hamina, 12.45, 7) Viljami Hakkarainen, Sotkamo, 13.00, 8) Anton Vainio, Hamina, 13.05, 9) Pyry Teerikoski, Huittinen, 13.08, 10) Sander Wikblom, Uusikaarlepyy, 13.15, 11) Karri Korhonen, Kajaani, 13.25, 12) Otso Leinonen, Nurmijärvi, 13.26, 13) Vilho Peltotalo, Hämeenlinna, 13.36, 14) Juho Tonteri, Mikkeli, 13.48, 15) Eetu Närhi, Mikkeli, 13.50, 16) Sampo Oksa, Paimio, 14.16, 17) Eetu Muhonen, Seinäjoki, 14.19, 18) Jesse Hirvinen, Kokkola, 14.23, 19) Arttu Aaltonen, Lohja, 14.24, 20) Aapo Lintunen, Lappeenranta, 14.26, 20) Svantte Ala-Honkola, Kuortane, 14.26, 22) Emil Leino, Sipoo, 14.28, 23) Visa Siivola, Lappeenranta, 14.32, 24) Akseli Penttilä, Tampere, 14.36, 24) Eevert Riikonen, Tampere, 14.36, 26) Juuso Koski, Seinäjoki, 14.49, 27) Elias Vähä-Ypyä, Pirkkala, 14.50, 28) Konsta Räihä, Mikkeli, 14.56, 29) Aapo Joensuu, Helsinki, 15.00, 30) Tatu Karvonen, Kouvola, 15.09, 31) Eino Ristimäki, Hämeenlinna, 15.19, 32) Lauri Joopi, Eurajoki, 15.20, 33) Eemil Kiintola, Kouvola, 15.30, 34) Sebastian Grankull, Pedersöre, 15.33, 34) Tami Uusitalo, Kangasala, 15.33, 36) Väinö Pellikka, Pornainen, 15.42, 37) Julius Harikoski, Helsinki, 15.56, 38) Heikki Lauri, Rovaniemi, 15.57, 39) Aaro Niskala, Kangasala, 16.05, 39) Leevi Söyrilä, Salo, 16.05, 41) Eero Ala-Jaskara, Ylöjärvi, 16.13, 42) Akseli Karjalainen, Kuopio, 16.21, 43) Onni Kinnunen, Pälkäne, 16.29, 44) Samuli Holmström, Sipoo, 16.42, 45) Matias Reitti, Hämeenlinna, 16.55, 46) Aatu Rannila, Veteli, 17.03, 47) Samuli Hämäläinen, Nurmijärvi, 17.18, 48) Touko Ahtola, Kangasala, 17.19, 49) Erkka Petrelius, Rovaniemi, 17.42, 50) Viljami Koskinen, Jokioinen, 17.48, 51) Topi Turunen, Helsinki, 17.49, 52) Daniel Kuuttila, Lieto, 17.58, 53) Eemil Roschier, Helsinki, 18.38, 53) Aleksi Kallio, Jyväskylä, 18.38, 55) Arsi Heikkinen, Helsinki, 18.52, 56) Aapo Pimiä, Saarijärvi, 18.58, 57) Rasmus Hemminki, Laihia, 19.07, 58) Eino Ryytty, Oulu, 19.11, 59) Roope Partanen, Hyvinkää, 19.12, 60) Ossi Lehtiö, Lieto, 19.36, 61) Fredrik Lemström, Sjundeå, 19.50, 62) Anton Lemberg, Pirkkala, 20.01, 63) Julius Knapas, Kerava, 20.06, 64) Ato Mattila, Pälkäne, 20.18, 65) Kustaa Laitio, Alavus, 20.30, 66) Väinö Jokela, Hamina, 20.32, 67) Jaakko Lainas, Sipoo, 20.33, 68) Jonni Mukkala, Joensuu, 21.45, 69) Petrus Pirilä, Espoo, 21.50, 70) Samu Ritala, Pirkkala, 22.37, 71) Oskari Tamminen, Luumäki, 22.46, 72) Aleksi Husu, Lohja, 23.07, 73) Markus Ek, Sjundeå, 23.09, 74) Jasu Kahelin, Jyväskylä, 23.17, 75) Otto Kujala, Lohja, 23.55, 76) Miika Kärkkäinen, Vantaa, 24.26, 77) Paavo Saalasti, Joensuu, 25.00, 78) Eelis Määttälä, Kokkola, 25.24, 79) Otto Lindstedt, Mikkeli, 25.41, 80) Daniel Lund, Kokkola, 26.10, 81) Otso Koponen, Kuopio, 27.39, 82) Ilmari Jalli, Hämeenlinna, 29.12, .

H9RR, 1,9/2,6 km (Lähti: 107, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Eemi Vilska, Espoo, 8.18, 2) Mikki Kankaanpää, Espoo, 9.42, 3) Kasper Hilo, Espoo, 9.44, 4) Elmeri Lång, Kuopio, 9.59, 5) Aatos Multala, Nurmijärvi, 10.06, 6) Eero Siivonen, Pirkkala, 10.13, 7) Joona Vuorenmaa, Ylöjärvi, 10.19, 8) Joona Kivistö, Tampere, 10.21, 9) Onni Lepistö, Hattula, 10.28, 10) Vili Kantelinen, Hausjärvi, 10.37, 11) Kalle Seppälä, Jämsä, 10.44, 12) Joakim Savinainen, Kurikka, 10.50, 13) Johannes Orhanen, Kurikka, 10.53, 14) Otso Tomula, Pori, 10.58, 15) Vilho Syrjälä, Tammela, 11.01, 16) Eelis Jauho, Lappeenranta, 11.08, 17) Veeti Viippola, Oulu, 11.18, 18) Jussi Kalilainen, Pieksämäki, 11.20, 18) Aatu Haikama, Hämeenlinna, 11.20, 20) Iivari Heino, Jyväskylä, 11.22, 21) Lauri Sorsa, Sotkamo, 11.25, 22) Eevert Nurmela, Lahti, 11.43, 23) Aaro Lahdenperä, Paimio, 11.56, 24) Tuukka Valtonen, Helsinki, 12.02, 25) Jonas Packalen, Kirkkonummi, 12.21, 26) Henrik Ahoniemi, Hyvinkää, 12.24, 27) Aapo Rintamäki, Pirkkala, 12.28, 28) Voitto Backman, Kangasala, 12.33, 29) Niilo Närhi, Jyväskylä, 12.36, 30) Roy Thomsson, Sipoo, 12.39, 31) Luukas Koivisto, Järvenpää, 12.42, 32) Lauri Kullberg, Sipoo, 12.43, 33) Ohto Mäkelä, Saarijärvi, 12.52, 34) Veikka Korhonen, Lappeenranta, 13.02, 35) Emil Airaksinen, Valkeakoski, 13.03, 36) Olli Pohjalainen, Hamina, 13.06, 37) Eero Martomaa, Espoo, 13.09, 38) Elias Kämäräinen, Jyväskylä, 13.13, 39) Lauri Raunio, Asikkala, 13.14, 40) Eino Liuha, Kangasala, 13.21, 41) Sisu Bonden, Nokia, 13.24, 42) Kyrö Kiiskinen, Sotkamo, 13.26, 43) Topias Immonen, Hämeenlinna, 13.29, 44) Aarne Pitkänen, Nurmijärvi, 13.32, 45) Leo Ekqvist, Lohja, 13.33, 46) Miko Väistökoski, Tampere, 13.36, 47) Eemil Sulonen, Rauma, 13.37, 48) Joona Puurunen, Oulu, 13.38, 49) Julian Tolkkinen, Espoo, 13.45, 50) Niila Wahlsten, Paimio, 13.56, 51) Roope Kauppila, Ylöjärvi, 14.03, 52) Antti Lehtimäki, Eurajoki, 14.07, 53) Juho Puumila, Kurikka, 14.11, 54) Leo Ryhänen, Mikkeli, 14.20, 55) Pate Möhköi, Hämeenlinna, 14.31, 56) Joona Ketonen, Orimattila, 14.40, 57) Ilari Bister, Hyvinkää, 14.42, 58) Aleksi Helin, Sipoo, 14.50, 58) Sisu Harjamäki, Helsinki, 14.50, 60) Voima Kenttä, Espoo, 15.04, 61) Mikael Pajukoski, Kangasala, 15.23, 62) Samra Dardas, Ikaalinen, 15.26, 63) Hermanni Latonummi, Hollola, 15.27, 64) Veikko Kivelä, Lappeenranta, 15.29, 65) Eemeli Hakkarainen, Sotkamo, 15.45, 66) Aaro Ala-Jaskara, Ylöjärvi, 15.53, 67) Niilo Urpalainen, Hamina, 15.57, 67) Veikka Vähänen, Riihimäki, 15.57, 69) Elmo Lintunen, Lappeenranta, 16.05, 70) Oliver Koponen, Paimio, 16.07, 71) Arttu Hautamäki, Alavus, 16.08, 72) Martti Somppi, Saarijärvi, 16.10, 73) Valtteri Sundberg, Kirkkonummi, 16.18, 74) Eeli Kallio, Hamina, 16.21, 75) Johannes Hoskari, Alavus, 16.22, 76) Simi Niemelä, Hämeenkyrö, 16.32, 77) Joonatan Martikainen, Kangasala, 16.56, 78) Naasir Musse, Helsinki, 16.59, 79) Viljami Asikainen, Lappeenranta, 17.13, 80) Touko Manninen, Luumäki, 17.24, 81) Kaapo Ojanen, Lapua, 17.34, 82) Julius Länsivuori, Lappeenranta, 17.40, 83) Iivari Ala-Honkola, Kuortane, 17.48, 84) Vinski Räihä, Mikkeli, 18.06, 85) Jaakko Puumila, Kurikka, 18.37, 86) Eelis Jacobsson, Tuusula, 19.22, 87) Santtu Rintamäki, Helsinki, 19.35, 88) Asle Mäkitalo, Rovaniemi, 19.40, 89) Topias Jauho, Lappeenranta, 19.46, 90) Lassi Ekström, Turku, 20.02, 91) Marcus Liski, Porvoo, 20.23, 92) Linus Koskinen, Sipoo, 20.59, 93) Eemeli Mäki-Laurila, Punkalaidun, 21.19, 94) Sebastian Backman, Kirkkonummi, 21.38, 95) Joel Rautio, Lappeenranta, 21.47, 96) Viljami Lehtinen, Salo, 21.56, 97) Kaapo Laitio, Alavus, 23.03, 98) Aaro Hautamäki, Alavus, 23.11, 99) Eemeli Lehtonen, Hämeenlinna, 23.18, 100) Paavo Ala-Jaskara, Ylöjärvi, 25.27, 101) Roope Mikkola, Kuortane, 27.07, 102) Eero Karttila, Lieto, 28.37, 103) Emil Halkilahti, Salo, 28.57, 104) Ivar Bäckblom, Sipoo, 29.08, 104) Akseli Lähteenmäki, Eura, 29.08, 106) Peetu Rintamäki, Helsinki, 29.55, 107) Eino Leskinen, Kirkkonummi, 30.07, .

D20, 5,4 km (Lähti: 32, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Amanda Strandvall, Vörå, 40.07, 2) Henna Pylvänäinen, Kouvola, 40.30, 3) Jasmiina Rantala, Helsinki, 41.20, 4) Kaisa Klemettinen, Jyväskylä, 44.03, 5) Venla Turakainen, Helsinki, 44.05, 6) Jenni Ovaska, Luumäki, 45.00, 7) Tuuli Heikkilä, Helsinki, 46.11, 8) Raita Pakkanen, Hamina, 48.09, 9) Matilda Torrkulla, Vörå, 48.13, 10) Mette Nygård, Kuopio, 51.08, 11) Sofia Pellonperä, Nurmijärvi, 55.05, 12) Rafaela von Frenckell, Grankulla, 56.52, 13) Eveliina Lohikainen, Orimattila, 58.48, 14) Jutta Ojala, Hamina, 58.51, 15) Essi Korhonen, Imatra, 59.48, 16) Riikka Peltonen, Kouvola, 1.00.25, 17) Julia Väliheikki, Hankasalmi, 1.01.15, 18) Viivi Pellinen, Lappeenranta, 1.02.57, 19) Ella Kaukonen, Kauniainen, 1.03.25, 20) Greta Biskop, Kokkola, 1.04.26, 21) Marika Aho, Jyväskylä, 1.04.30, 22) Renja Roos, Salo, 1.05.19, 23) Jenna Viianen, Hankasalmi, 1.05.49, 24) Jenni Lappi, Vierumäki, 1.07.53, 25) Tuulia Kukkonen, Kotka, 1.08.40, 26) Sara Peltonen, Seinäjoki, 1.08.57, 27) Nea Koivunen, Ulvila, 1.10.40, 28) Raisa Kantanen, Hankasalmi, 1.11.34, 29) Suvi Päkkilä, Oulu, 1.22.32, 30) Aliisa Aho, Kankaanpää, 1.24.31, 31) Elisa Sirviö, Sotkamo, 1.27.46, 32) Evita Sulkula, Muurame, 1.50.20, .

D17, 5,0 km (Lähti: 35, Keskeytti: 0, Hylätty: 3)
1) Sanni Haikonen, Ulvila, 41.13, 2) Anna Goman, Oulu, 42.18, 3) Iisa Jutila, Pori, 42.25, 4) Hanna Lindgren, Vörå, 43.10, 5) Oona Luoma, Tampere, 43.21, 6) Eerika Salomäki, Järvenpää, 44.21, 7) Ida Jussila, Tampere, 45.24, 8) Linda Sainio, Tampere, 47.42, 9) Heini Niva, Muhos, 48.21, 10) Sandra Isoniemi, Porvoo, 48.43, 11) Essi Metsälä, Hämeenlinna, 49.01, 12) Idaliina Kuusisto, Tampere, 51.05, 13) Venla Venetjoki, Kokkola, 51.19, 14) Elisa Kiiskinen, Sotkamo, 51.39, 15) Maija Mäenpää, Hämeenlinna, 51.42, 16) Wilhelmiina Liuksiala, Hämeenkyrö, 52.07, 17) Ennimaria Järventausta, Hämeenkyrö, 53.16, 18) Pinja Jutila, Pori, 54.12, 19) Emma Ylä-Oijala, Helsinki, 54.41, 20) Saimi Keränen, Kajaani, 55.00, 21) Mari Tuominen, Kankaanpää, 55.34, 22) Emilia Laitinen, Hamina, 57.31, 23) Rosa Simola, Tampere, 57.37, 24) Outi Haikama, Hämeenlinna, 58.22, 25) Jatta Ollikainen, Mäntyharju, 1.00.04, 26) Tuuli Mäkinen, Huittinen, 1.01.35, 27) Maarit Myllymäki, Evijärvi, 1.04.49, 28) Jannica Lindahl, Porvoo, 1.05.28, 29) Sofia Nordgren, Porvoo, 1.05.55, 30) Julia Hirvonen, Tampere, 1.09.01, 31) Sara Virolainen, Lahti, 1.09.28, 32) Aino Ristimäki, Tampere, 1.12.57, Peppiina Holm, Pihtipudas, Hyl., Aino Rantala, Rovaniemi, Hyl., Venla Silvennoinen, Porvoo, Hyl., .

D16, 4,4 km (Lähti: 46, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
1) Liisa Peltonen, Kouvola, 32.49, 2) Tessa Salmia, Tampere, 35.30, 3) Hanne Hilo, Helsinki, 36.12, 4) Inka Joensivu, Lempäälä, 36.32, 5) Riikka Lilja, Jyväskylä, 36.58, 6) Sara Leppäsalmi, Pihtipudas, 37.46, 7) Kaarina Nurminen, Tampere, 37.55, 8) Tiina Niemi, Vörå, 38.11, 9) Liisa Raasakka, Helsinki, 38.25, 10) Venla Kankainen, Vörå, 38.38, 11) Elsa Näpänkangas, Jyväskylä, 38.39, 12) Maria Hoskari, Tampere, 38.58, 13) Aino Asklöf, Helsinki, 39.26, 13) Matilda Latvala, Helsinki, 39.26, 15) Elsa Ankelo, Turku, 39.47, 16) Miina-Maria Tuomala, Jyväskylä, 41.08, 17) Heta Haunia, Honkajoki, 41.11, 18) Sofia Soikkeli, Espoo, 41.41, 19) Nina Kärnä, Sotkamo, 42.17, 20) Lydia Mårtenson, Grankulla, 43.03, 21) Sanni Mäkinen, Helsinki, 43.10, 22) Kerttu Peura, Espoo, 43.13, 23) Elena Konstari, Jämsä, 43.26, 24) Anni Laine, Ylöjärvi, 43.37, 25) Saara Tuomisto, Turku, 43.51, 26) Aino Mäkelä, Saarijärvi, 44.09, 27) Venla Liukka, Tohmajärvi, 44.47, 28) Maria Hyörtti, Rauma, 46.02, 29) Iiris Nurmilaukas, Luumäki, 46.18, 30) Hanne Jäkälä, Imatra, 47.50, 31) Lotta Koivula, Ulvila, 48.10, 32) Venla Tiljander, Hankasalmi, 48.22, 33) Emmi Kiljunen, Lahti, 49.02, 34) Lotta Mattinen, Lappeenranta, 49.14, 35) Villa Mustajoki, Tampere, 49.17, 36) Milja Hyyppä, Kokkola, 50.12, 37) Salla Vanhatalo, Kouvola, 51.14, 38) Outi Savisaari, Tampere, 52.47, 39) Eveliina Lindgren, Nurmijärvi, 56.53, 40) Essi Lappi, Espoo, 58.29, 41) Jenni Marttinen, Mikkeli, 1.04.55, 42) Venla Marjanen, Jämsä, 1.07.31, 43) Sarita Mäkelä, Kotka, 1.07.44, 44) Tiia Valkonen, Mikkeli, 1.15.26, 45) Inka Kettumäki, Helsinki, 1.19.28, Kaisla Seppälä, Helsinki, Kesk., .

D15, 4,1 km (Lähti: 54, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)
1) Maiju Lehtonen, Lahti, 30.17, 2) Ilona Tikkakoski, Tampere, 30.52, 3) Ida Heikkinen, Kotka, 31.04, 4) Emilia Tala, Helsinki, 31.09, 5) Suvi Heikkilä, Kirkkonummi, 31.18, 6) Fanny Kukonlehto, Valkeakoski, 31.31, 7) Minja Nietula, Helsinki, 31.33, 8) Emmi Markki, Espoo, 32.34, 9) Helmi Pitkänen, Jämsä, 33.06, 10) Emmi Hietala, Lapua, 33.16, 11) Ansa-Lotta Ojanaho, Rovaniemi, 33.43, 12) Pihla Häkkinen, Tampere, 34.15, 13) Siiri Rasimus, Jyväskylä, 34.29, 14) Erika Niininen, Veteli, 35.24, 15) Katri Kontio, Kangasala, 35.38, 16) Iida Saraniemi, Rovaniemi, 35.52, 17) Vilma Pesu, Pirkkala, 37.20, 18) Katja Linnainmaa, Pälkäne, 37.45, 19) Tinja Lantta, Lappeenranta, 38.02, 20) Marikki Juntunen, Joensuu, 38.26, 21) Saana Kuusinen, Hämeenlinna, 38.35, 22) Elsa Leppämäki, Viitasaari, 38.59, 23) Eerika Riutto, Hollola, 39.00, 24) Lilia Karttunen, Lahti, 39.18, 25) Iina Koskela, Halsua, 39.22, 26) Liina Viitasaari, Kokkola, 39.51, 27) Sara Sorri, Jyväskylä, 40.04, 28) Venla Rannila, Veteli, 41.27, 29) Henrika Vallema, Kotka, 41.35, 30) Rita Simola, Pirkkala, 42.08, 31) Netta Leppänen, Hämeenlinna, 42.17, 32) Salla Norrbacka, Hyvinkää, 43.03, 33) Heidi Haapasalo, Muhos, 43.07, 34) Aada Kerkkonen, Jämsä, 43.36, 35) Venla Neuvonen, Luumäki, 43.50, 36) Loviisa Myllymäki, Kortesjärvi, 45.08, 37) Maija Laitimo, Lappeenranta, 45.35, 38) Silja Yli-Hietanen, Tampere, 46.05, 39) Venla Imberg, Hämeenlinna, 46.35, 39) Maija Goman, Oulu, 46.35, 41) Vilma Wahlsten, Paimio, 46.52, 42) Jutta Koivunen, Ulvila, 47.01, 43) Liisa Gretschel, Kajaani, 48.18, 44) Emma-Leena Portimojärvi, Rovaniemi, 49.34, 45) Elli Översti, Valkeakoski, 49.44, 46) Venla Viippola, Oulu, 49.55, 47) Emilia Melender, Seinäjoki, 51.17, 48) Mette Soini, Kotka, 51.22, 49) Saima Lehtinen, Ylöjärvi, 55.33, 50) Piitu Metsälä, Lappeenranta, 57.04, 51) Noora Nieminen, Jyväskylä, 1.01.40, 52) Veera Korpi, Isokyrö, 1.13.30, Adveliina Koskinen, Ylöjärvi, Kesk., Juulia Tala, Helsinki, Kesk., .

D14, 3,4 km (Lähti: 79, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)
1) Salla Isoherranen, Kirkkonummi, 24.56, 2) Iida Heinäaro, Loppi, 26.35, 3) Lotte-Line Ekström, Turku, 27.17, 4) Emilia Schmidt, Tampere, 27.49, 5) Ilona Lohtander, Rauma, 27.51, 6) Ulla-Riina Mäntylä, Helsinki, 28.34, 7) Maijukka Hanhijärvi, Espoo, 29.22, 8) Liisa Matinheikki, Tampere, 29.32, 9) Elisa Pirilä, Uusikaupunki, 29.39, 10) Amanda Yli-Futka, Harjavalta, 29.43, 11) Jaana Haapala, Paimio, 29.44, 12) Wilhelmina Backman, Kirkkonummi, 29.47, 13) Siiri Julkunen, Forssa, 30.12, 14) Linnea Soikkeli, Helsinki, 30.38, 15) Katarina Sallila, Helsinki, 30.46, 16) Elina Lauri, Rovaniemi, 31.00, 17) Iris Hosio, Raasepori, 31.42, 18) Veera Turakainen, Helsinki, 32.10, 19) Venla Heinimaa, Kangasala, 32.12, 20) Saara Kaario, Jyväskylä, 32.22, 21) Nella Pahkamäki, Petäjävesi, 32.23, 22) Noora Laine, Ylöjärvi, 32.30, 22) Enni Petrelius, Rovaniemi, 32.30, 24) Melissa Lönnström, Porvoo, 32.40, 25) Merianna Rantakokko, Helsinki, 32.47, 26) Ida Nyman, Vantaa, 32.52, 27) Salla Valio, Tampere, 33.03, 28) Emilia Pätäri, Kotka, 33.08, 29) Iiris Karppi, Laihia, 33.27, 30) Elina Hämäläinen, Nurmijärvi, 33.28, 31) Kiia Miettinen, Vantaa, 33.38, 32) Venla Mäkelä, Saarijärvi, 33.53, 33) Anni Rajala, Helsinki, 33.59, 34) Cilia Sandell, Raseborg, 34.11, 35) Nora Kytäjä, Tammela, 35.18, 36) Elli Luoma, Tampere, 36.01, 37) Olivia Lehtonen, Oulu, 36.08, 38) Veera Olkkonen, Kangasala, 36.11, 39) Doris Väisänen, Helsinki, 36.54, 40) Aura Aalto, Tampere, 37.17, 41) Wilma Wickholm, Sipoo, 37.47, 42) Camilla Lauren, Vantaa, 37.59, 43) Kiia Jokela, Hamina, 38.13, 44) Essi Multala, Nurmijärvi, 38.22, 45) Siiri Pajula, Kangasala, 38.52, 46) Siiri Yijälä, Jämsä, 39.23, 47) Ella Rantala, Kirkkonummi, 41.12, 48) Liisa Turkkila, Espoo, 41.41, 49) Monique Westerberg, Raseborg, 41.42, 50) Kerttu Tuomisto, Turku, 41.46, 51) Kiira Kiiskinen, Sotkamo, 42.08, 52) Sofia Slotte, Espoo, 42.30, 53) Liina Hyyppä, Kokkola, 42.49, 54) Mona Ripatti, Lappeenranta, 43.03, 55) Marika Rantoja, Alavus, 44.05, 56) Lotta Laasonen, Sipoo, 44.21, 57) Nea Åberg, Hyvinkää, 44.28, 58) Auri Välimaa, Lappeenranta, 44.45, 59) Venla Syrjäläinen, Mikkeli, 45.03, 60) Iida-Emilia Kaiponen, Savonlinna, 45.19, 61) Ilona Jaatinen, Oulu, 45.24, 62) Reeta Pasma, Oulu, 46.18, 63) Saana Nieminen, Tampere, 46.52, 64) Oona Tonder, Ruokolahti, 48.07, 65) Jenna Lehtinen, Paimio, 48.37, 66) Laura Parkkinen, Oulu, 48.46, 67) Aada Kotiranta, Nokia, 49.23, 68) Laura Kemppainen, Salo, 50.50, 69) Jonna Mukkala, Joensuu, 52.51, 70) Sanni Lavonen, Miehikkälä, 53.39, 71) Venla Myllykoski, Kankaanpää, 54.29, 72) Senni Siltanen, Salo, 55.32, 73) Metsämaria Ojala, Rovaniemi, 1.00.25, 74) Jenni Parkkinen, Mikkeli, 1.05.11, 75) Ronja Åkerblom, Kokkola, 1.05.45, 76) Siiri Oikarainen, Laihia, 1.06.25, 77) Suvi Loukola, Paimio, 1.11.33, 78) Aida Autio, Kuopio, 1.20.00, Venla Nyrönen, Saarijärvi, Kesk., .

D13, 3,0 km (Lähti: 82, Keskeytti: 0, Hylätty: 2)
1) Eeva-Liina Ojanaho, Rovaniemi, 20.58, 2) Roosa Heikkinen, Kotka, 21.04, 3) Silva Kemppi, Nurmijärvi, 21.13, 4) Elli Punto, Sastamala, 22.02, 5) Katariina Outinen, Kotka, 23.21, 6) Heta Virkajärvi, Jämsä, 23.52, 7) Emma Jussila, Tampere, 24.14, 8) Oona Kaikkonen, Lempäälä, 24.17, 9) Peppi Sikkilä, Lapua, 24.47, 10) Ronja Gröhn, Tampere, 25.19, 11) Helmi Karkiainen, Mänttä-Vilppula, 25.46, 12) Isabella Lillqvist, Tampere, 25.56, 13) Vieno Ristimäki, Hämeenlinna, 26.42, 14) Emma-Riikka Laamanen, Lempäälä, 26.51, 15) Aliisa Kiiski, Kotka, 26.54, 16) Aida Koivisto, Evijärvi, 26.58, 17) Virna Pellikka, Pornainen, 27.53, 18) Lotta Salonen, Jämsä, 27.58, 19) Jutta Ahonen, Salo, 27.59, 20) Sini Hietamäki, Seinäjoki, 28.12, 21) Saga Wickholm, Sipoo, 28.25, 22) Hertta Juntunen, Joensuu, 29.09, 22) Piia Romppainen, Hyvinkää, 29.09, 24) Minea Anttila, Oulu, 29.17, 25) Maija Pajari, Ruokolahti, 29.34, 26) Ruusu Laine, Vantaa, 29.50, 27) Mai Hemmi, Oulu, 30.25, 28) Inka Kyllästinen, Rauma, 30.28, 28) Titta Paavola, Kotka, 30.28, 30) Saara Hirvikallio, Luumäki, 30.31, 31) Ilona Tamminen, Luumäki, 31.38, 32) Juulia Juva, Salo, 32.19, 33) Lumi Joensuu, Helsinki, 32.25, 34) Sissi Oikkonen, Rovaniemi, 32.39, 35) Alina Papinaho, Keuruu, 32.40, 36) Milla Tupitsa, Vantaa, 33.22, 37) Kirsi Kontio, Kangasala, 33.26, 38) Inka Lakanen, Perho, 33.34, 39) Sini Hyörtti, Rauma, 33.40, 40) Kerttu Haapamäki, Hyvinkää, 34.09, 41) Sari Rantoja, Alavus, 34.22, 42) Inkeri Karttila, Lieto, 34.24, 42) Jenny Hilo, Espoo, 34.24, 44) Liisa Översti, Valkeakoski, 34.40, 45) Ada Aarnio, Kangasala, 34.44, 46) Johanna Helander, Nousiainen, 34.57, 47) Siiri Roschier, Helsinki, 35.08, 47) Vilma Hyvönen, Kuopio, 35.08, 49) Eevi Kulju, Hämeenlinna, 35.32, 50) Sini Heinonen, Nousiainen, 35.54, 51) Elisa Mänty, Nurmijärvi, 36.48, 52) Julia Laitinen, Hamina, 36.53, 53) Emmi Multala, Kuopio, 37.00, 54) Amalia Linden, Kouvola, 38.19, 55) Mia Sipilä, Kangasala, 40.42, 56) Emmi Virtala, Parainen, 41.01, 57) Liisa Lehtimäki, Eurajoki, 41.08, 58) Matilda Myllymäki, Kokkola, 41.36, 59) Lotta Laitamäki, Hämeenlinna, 41.47, 60) Jonna Ketonen, Orimattila, 42.45, 61) Vilma Lähteenmäki, Eura, 43.18, 62) Annukka Linnainmaa, Pälkäne, 44.46, 63) Saana Nikkinen, Lohja, 44.49, 64) Anniina Uus-Mäkelä, Eura, 44.59, 65) Riina Neuvonen, Luumäki, 46.01, 66) Eeva Kärkkäinen, Vantaa, 46.17, 67) Erica Rokala, Halsua, 46.54, 68) Aino Uotila, Kouvola, 47.04, 69) Linnea Ojala, Hämeenlinna, 48.07, 70) Selina Arola, Paimio, 48.55, 71) Martta Kivelä, Lappeenranta, 49.23, 72) Veera Nyholm, Jämsä, 52.13, 73) Iina Pohjamo, Imatra, 54.29, 74) Iina Vaara, Sodankylä, 54.46, 75) Aino Mäki, Hämeenlinna, 55.14, 76) Pihla Pohjola, Tampere, 56.16, 77) Saara Rajala, Lempäälä, 59.07, 78) Jenny Alanen, Huittinen, 1.04.06, 79) Kerttu Simola, Halsua, 1.10.06, 80) Emma Kokkonen, Mäntyharju, 1.18.39, Sofia Kivelä, Saarijärvi, Hyl., Helmi Nikkanen, Vihti, Hyl., .

D12, 1,9 km (Lähti: 75, Keskeytti: 0, Hylätty: 3)
1) Saana Kajander, Sipoo, 12.28, 2) Emma Elovaara, Salo, 13.10, 3) Saana Viskari, Vihti, 13.24, 4) Nelli Aaltonen, Kirkkonummi, 13.37, 5) Venla Lehtonen, Ulvila, 13.43, 6) Meri Väistökoski, Tampere, 14.12, 7) Sini Hietala, Lapua, 14.32, 8) Matilda Lukkari, Vantaa, 14.45, 9) Kia Mbembela, Kirkkonummi, 14.52, 10) Aino-Maria Lehtimäki, Eurajoki, 15.13, 11) Kira Holmala, Ikaalinen, 15.57, 12) Heidi Salonen, Lempäälä, 16.15, 13) Elli Kyläkoski, Naantali, 16.17, 14) Johanna Naskali, Hämeenkyrö, 16.21, 15) Lotta Nivukoski, Lapua, 16.25, 16) Ninni Åberg, Hyvinkää, 16.36, 17) Elisa Laakso, Jyväskylä, 16.57, 18) Reetta Nieminen, Valkeakoski, 17.15, 19) Emma Raimovaara, Hämeenlinna, 17.55, 19) Lauriina Soikkeli, Helsinki, 17.55, 21) Oona Rautio, Lappeenranta, 18.30, 22) Alisa Emaldynova, Salo, 18.50, 23) Lumi Kenttä, Helsinki, 19.05, 24) Minttu Laakkonen, Kirkkonummi, 19.23, 25) Alisa Ruutiainen, Laihia, 19.27, 26) Karoliina Hirvelä, Jämsä, 19.39, 27) Aino Loukkalahti, Nurmijärvi, 20.10, 28) Annika Rantanen, Ylöjärvi, 20.36, 29) Sania Niemelä, Hämeenkyrö, 20.50, 30) Sofia Viippola, Helsinki, 20.53, 31) Aura Ojala, Pori, 20.54, 32) Laura Sukselainen, Kirkkonummi, 21.04, 33) Siiri Lauttajärvi, Valkeakoski, 21.13, 34) Emilia Välimäki, Lapua, 21.16, 35) Oona Saarimäki, Alavus, 21.30, 36) Venla Portimojärvi, Rovaniemi, 21.53, 37) Moona Multala, Nurmijärvi, 22.28, 38) Liinu Urpalainen, Hamina, 22.39, 39) Emilia Korkonen, Kuortane, 22.45, 39) Enne Papinaho, Keuruu, 22.45, 41) Emilia Kiintola, Kouvola, 23.03, 42) Sanni Hänninen, Tampere, 24.53, 43) Cecilia Nordgren, Porvoo, 25.04, 44) Saimi Kivelä, Lappeenranta, 25.20, 45) Siiri Lahtinen, Eurajoki, 25.24, 46) Nelli Jalassola, Kirkkonummi, 25.37, 47) Sanni Hoskari, Alavus, 26.11, 48) Alexandra Backman, Kirkkonummi, 26.26, 48) Nea Luhtasaari, Seinäjoki, 26.26, 50) Pihla Kriktilä, Hamina, 27.00, 51) Sara Leppänen, Hämeenlinna, 27.16, 52) Inga-Sofia Suihkonen, Sipoo, 28.07, 53) Matleena Goman, Oulu, 29.29, 54) Viliina Sundberg, Kirkkonummi, 31.01, 55) Evelia Mettälä, Hämeenlinna, 31.46, 56) Tuulia Laukkanen, Akaa, 33.03, 57) Veera Ala-Jaskara, Ylöjärvi, 34.04, 58) Anna Bykachev, Kuopio, 34.05, 59) Anni Rokka, Jokioinen, 34.37, 60) Senni Kuusio, Lappeenranta, 34.57, 61) Emmi Viitanen, Rovaniemi, 35.23, 62) Aino Kaattari, Turku, 35.24, 63) Ella Keronen, Imatra, 35.25, 64) Emma Puumila, Kurikka, 37.40, 65) Lottaliina Holm, Viitasaari, 39.12, 66) Iida Miettinen, Vantaa, 40.51, 67) Iida Siivola, Helsinki, 41.58, 68) Anna Parkkinen, Oulu, 43.23, 69) Tiia Saar, Mikkeli, 45.20, 70) Pihla Kiviniemi, Ylöjärvi, 46.05, 71) Siiri Leinonen, Kajaani, 47.23, 72) Evena Laakso, Kurikka, 53.00, Ellen Jordas, Lapinjärvi, Hyl., Laura Laakso, Lappeenranta, Hyl., Siina Lampinen, Tampere, Hyl., .

D11TR, 1,9 km (Lähti: 73, Keskeytti: 0, Hylätty: 5)
1) Hanni Koski, Kangasala, 13.42, 2) Hetaliina Karkiainen, Mänttä-Vilppula, 13.49, 3) Martta Kankaanpää, Espoo, 15.58, 4) Ella-Sofia Kaiponen, Savonlinna, 16.21, 5) Aino Aarnio, Kangasala, 16.38, 6) Siiri Elisabet Laino, Kankaanpää, 16.39, 7) Anni Mäki-Hokkonen, Lappeenranta, 17.33, 8) Eerika Lohtander, Rauma, 17.40, 9) Elli Taini, Jämsä, 17.48, 10) Reetta Yliaho, Tampere, 18.03, 10) Emma Enroth, Lempäälä, 18.03, 12) Ilona Mäkelä, Tampere, 18.13, 13) Fanni Malinen, Mikkeli, 18.16, 14) Kiia Kuusikko, Raahe, 18.23, 15) Emma Lång, Kuopio, 18.51, 16) Netta Kormu, Hamina, 19.02, 17) Iina Päärni, Nousiainen, 19.21, 18) Ella Malinen, Kuopio, 19.28, 19) Miina Lehtinen, Salo, 20.00, 20) Emilia Ylilehto, Lempäälä, 20.08, 21) Vilja Lehtonen, Salo, 20.15, 22) Selma Linden, Kouvola, 20.19, 23) Jenna Enroth, Lempäälä, 20.29, 24) Vilma Liuha, Kangasala, 20.40, 25) Meeri Niemenmaa, Ikaalinen, 21.12, 26) Helmiina Nurmela, Lahti, 21.21, 27) Erika Ahlfors, Lempäälä, 21.48, 28) Lotta Lauttajärvi, Valkeakoski, 21.55, 29) Saana-Mari Ekström, Turku, 21.58, 30) Jenna Sippu, Kotka, 22.30, 31) Riikka Huuhko, Luumäki, 22.31, 32) Siiri Sumanen, Espoo, 23.03, 33) Maija Rajala, Seinäjoki, 23.33, 34) Selma Määttälä, Kokkola, 23.44, 35) Suvi Liukkonen, Mikkeli, 23.55, 36) Aallotar Kirjalainen, Mikkeli, 24.11, 37) Lilja Kiiskinen, Sotkamo, 24.14, 38) Seela Järvenpää, Tampere, 24.16, 39) Martta Lehtinen, Salo, 24.31, 40) Vilma Mustonen, Tampere, 24.33, 41) Senni Kristensen, Hämeenkyrö, 24.38, 42) Saara Hosiaisluoma, Orimattila, 24.54, 43) Saara Kovanen, Jyväskylä, 25.01, 44) Annika Maijala, Rovaniemi, 25.28, 45) Karla Kiiskinen, Sotkamo, 25.31, 46) Anni Hautamäki, Alavus, 26.06, 47) Anna Siltala, Alavus, 26.15, 48) Eva-Greta Gustafsson, Kirkkonummi, 26.50, 49) Senja Auvinen, Mikkeli, 27.25, 50) Peppilotta Isoaho, Jyväskylä, 27.47, 51) Salla Mustikkamaa, Nokia, 27.56, 52) Venla Päkkilä, Oulu, 28.47, 53) Venla Raukola, Kankaanpää, 28.49, 54) Veera Ala-Heikkilä, Asikkala, 28.55, 55) Lotta Packalen, Kirkkonummi, 29.10, 56) Milja Tanttinen, Kokkola, 29.36, 57) Sora Kenttä, Espoo, 29.41, 58) Olga Lähteenmäki, Eura, 29.53, 59) Jasmiina Leppälä, Salo, 30.42, 60) Katri Koskela, Salo, 30.55, 61) Selma Kuoppala, Lempäälä, 31.06, 62) Venla Lintunen, Lappeenranta, 31.18, 63) Salli Siltanen, Salo, 31.20, 64) Veera Liukkonen, Mikkeli, 32.52, 65) Iisa Makkonen, Kontiolahti, 33.29, 66) Julia Rahja, Oulu, 33.33, 67) Oona Tukala, Kokkola, 36.34, 68) Aurora Keski-Nisula, Kuortane, 50.49, Hilla Heikkinen, Sotkamo, Hyl., Martta Kaplas, Lappeenranta, Hyl., Amanda Palmu, Kuopio, Hyl., Juulia Reijo, Vihti, Hyl., Tessa Viljava, Kotka, Hyl., .

D10RR, 2,2/2,9 km (Lähti: 86, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Lotta Laakso, Lappeenranta, 12.06, 2) Roosa Muukkonen, Kerava, 12.14, 3) Aino Koskinen, Ylöjärvi, 12.19, 4) Alma Laukkanen, Kouvola, 12.23, 5) Stella Määttänen, Pori, 12.48, 6) Alina Syrjälä, Tammela, 12.49, 7) Iida Koskinen, Nokia, 12.52, 8) Sanni Korpi, Isokyrö, 13.04, 9) Karoliina Laamanen, Lempäälä, 13.08, 10) Venla Virkkala, Rovaniemi, 13.29, 11) Venla Hyvölä, Janakkala, 13.37, 12) Lotta Lehtinen, Helsinki, 13.58, 13) Lotta Pesu, Pirkkala, 14.02, 14) Tilta-Maria Liuksiala, Hämeenkyrö, 14.03, 15) Liina Laine, Huittinen, 14.17, 16) Neea Pyhtilä, Hämeenkyrö, 14.33, 17) Kaisla Salmia, Vesilahti, 14.36, 18) Saana Sulonen, Rauma, 14.38, 19) Esther Ståhl, Sipoo, 14.54, 20) Manja Harjamäki, Helsinki, 15.04, 20) Ilona Anttila, Oulu, 15.04, 22) Iines Sikkilä, Lapua, 15.07, 23) Siiri Niemi, Isokyrö, 15.11, 24) Sofia Fingerroos, Paimio, 15.18, 25) Eeva Alonen, Jyväskylä, 15.27, 25) Siiri Halkilahti, Salo, 15.27, 27) Nanna Nivukoski, Lapua, 15.39, 27) Tuuli Jormanainen, Kangasala, 15.39, 29) Tiuku Suomi, Forssa, 15.57, 30) Elisa Lepistö, Hattula, 16.10, 31) Maria Tasa, Hamina, 16.23, 32) Peppi Jetsu, Jyväskylä, 16.38, 33) Saana Lehtovirta, Ylöjärvi, 16.40, 34) Sanni Kankaanpää, Laihia, 17.10, 35) Piitu Kiviniemi, Kuortane, 17.11, 36) Siiri Honkanen, Orimattila, 17.15, 37) Hilla Pohjola, Tampere, 17.17, 38) Rebekka Kontola, Alavus, 17.19, 39) Salama Virtanen, Hämeenlinna, 17.26, 40) Saara Saranpää, Seinäjoki, 17.34, 41) Fanni Perälä, Laihia, 17.38, 41) Ilona Tonder, Ruokolahti, 17.38, 43) Aada Heikkinen, Oulu, 18.00, 43) Eeva Tukala, Kokkola, 18.00, 45) Emmi Honkala, Tampere, 18.11, 46) Taru Kautto, Äänekoski, 18.29, 47) Vilja Vihavainen, Kirkkonummi, 18.34, 48) Senni Rautiainen, Sotkamo, 18.35, 49) Siiri Nivukoski, Seinäjoki, 18.44, 50) Laura Luukkonen, Kouvola, 18.46, 51) Veera Mikkola, Kuortane, 18.55, 52) Reetta Mulari, Sauvo, 18.57, 53) Clara Grönholm, Sipoo, 19.14, 54) Avianna Mettälä, Hämeenlinna, 19.16, 55) Venla Rajala, Lempäälä, 19.34, 56) Helene Karppi, Laihia, 20.29, 57) Venla Pokela, Luumäki, 20.35, 57) Alisa Bykachev, Kuopio, 20.35, 59) Aurora Paasikivi, Naantali, 20.44, 60) Elsa Nurmiainen, Raseborg, 20.55, 61) Stella Isoniemi, Porvoo, 20.58, 62) Tuuli Miettinen, Kirkkonummi, 21.39, 63) Niitty Manninen, Luumäki, 21.46, 64) Iida Avelin, Orimattila, 22.19, 65) Ella Nyholm, Jämsä, 22.47, 66) Peppi Ryynänen, Kuopio, 23.06, 67) Ella Mäkelä, Turku, 23.41, 68) Alexandra Simola, Orimattila, 24.00, 69) Anna Tujunen, Kuopio, 24.25, 70) Liinu Vepsäläinen, Kuopio, 25.03, 71) Siiri Jokimäki, Hämeenlinna, 25.36, 72) Ada Airaksinen, Valkeakoski, 27.01, 73) Tiiu Pohjamo, Ruokolahti, 27.06, 74) Pipsa Kerkkola, Tampere, 27.16, 74) Aino Virsu, Kerava, 27.16, 76) Siiri Lindholm, Savonlinna, 27.51, 77) Silje Krogell, Sipoo, 28.24, 78) Elina Turunen, Kuopio, 28.36, 79) Milla Suojoki, Pälkäne, 29.06, 80) Veera Hakala, Ikaalinen, 30.05, 81) Tuuli Kriktilä, Hamina, 30.51, 82) Viola Marjanen, Jämsä, 31.08, 83) Sini Saar, Mikkeli, 32.10, 84) Kerttu Tupitsa, Äänekoski, 32.31, 85) Lydia Engblom, Sipoo, 33.53, 86) Miia Pötry, Joensuu, 41.30, .

D9RR, 1,9/2,6 km (Lähti: 85, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)
1) Venla Mennala, Hämeenlinna, 9.34, 2) Anni Jantunen, Espoo, 11.01, 3) Silva Kulju, Hämeenlinna, 11.11, 4) Saara Malm, Tampere, 11.28, 5) Tiitu Takanen, Hamina, 11.32, 6) Inka Ryytty, Oulu, 11.58, 7) Daniela Grankull, Pedersöre, 12.00, 8) Pilvi Kemppainen, Helsinki, 12.31, 9) Elsa Vepsäläinen, Kotka, 12.32, 10) Alma Peltotalo, Hämeenlinna, 12.41, 11) Sofia Vuorela, Eurajoki, 12.53, 12) Enni Kataja, Seinäjoki, 12.56, 13) Maija Koivuniemi, Lahti, 12.57, 14) Anni Siivonen, Pirkkala, 13.14, 15) Pihla Kohonen, Sotkamo, 13.23, 16) Elli Korpinen, Mikkeli, 13.31, 17) Selma Weckman, Pyhtää, 13.32, 18) Venla Weckman, Pyhtää, 13.34, 19) Kaisla Kalari, Tampere, 13.38, 20) Aino Kolmonen, Joensuu, 13.49, 21) Anni Laakso, Lappeenranta, 13.55, 22) Rosmariini Ojala, Rovaniemi, 14.01, 23) Selma Turpeinen, Ylöjärvi, 14.08, 24) Lotta Peltola, Joensuu, 14.18, 24) Nia Kytäjä, Tammela, 14.18, 26) Vilma Pyhtilä, Hämeenkyrö, 14.29, 27) Ilona Kiiski, Kotka, 14.32, 28) Anna Tamminen, Ylöjärvi, 14.34, 29) Aurora Lehtonen, Ulvila, 14.45, 29) Sanni Jalonen, Turku, 14.45, 31) Sanni Sippola, Lapua, 14.46, 32) Seela Mäntytörmä, Hämeenlinna, 14.53, 33) Pinjasisko Isoaho, Jyväskylä, 14.57, 34) Elli Heikkinen, Jyväskylä, 15.11, 35) Sissi Määttä, Sipoo, 15.21, 36) Minttu Lindeqvist, Paimio, 15.23, 37) Senni Trofast, Laihia, 15.42, 38) Hertta Malinen, Mikkeli, 15.44, 39) Anni Hietamäki, Seinäjoki, 15.52, 40) Fanni Oikarainen, Laihia, 16.03, 41) Frida Koskinen, Sipoo, 16.04, 42) Hilda Damskägg, Hyvinkää, 16.10, 43) Venla Noponen, Mikkeli, 16.21, 43) Aija Koivisto, Evijärvi, 16.21, 45) Kerttu Rajala, Seinäjoki, 16.24, 46) Linda Mononen, Joensuu, 16.26, 47) Venla Länsiluoto, Helsinki, 16.31, 48) Iida Söyrilä, Salo, 16.40, 49) Elsa Talonen, Ikaalinen, 17.02, 50) Janessa Hauta-alus, Raisio, 17.11, 51) Anni Kalilainen, Pieksämäki, 17.38, 52) Vilma Noponen, Mikkeli, 17.56, 53) Nella Parkko, Luumäki, 17.59, 54) Siru Koskela, Halsua, 18.01, 55) Sofia Seppälä, Pyhtää, 18.13, 56) Oona Muhonen, Seinäjoki, 18.18, 57) Linnea Lemberg, Seinäjoki, 18.33, 58) Viviana Harikoski, Helsinki, 19.03, 58) Aada Vitikainen, Ikaalinen, 19.03, 60) Viivi Lahtinen, Eurajoki, 19.28, 61) Milja Alin, Säkylä, 19.38, 62) Lotta Nikkinen, Lohja, 19.39, 63) Maija Suhonen, Mikkeli, 19.49, 64) Lotta Knapas, Kerava, 20.00, 65) Iida Taini, Jämsä, 20.20, 66) Ella Mattila, Loviisa, 21.02, 67) Alisa Rantanen, Hausjärvi, 21.06, 68) Elina Taira, Helsinki, 21.15, 69) Moona Pakarinen, Nokia, 21.27, 70) Emma Salmi, Espoo, 22.00, 71) Iiris Viljanen, Mikkeli, 22.05, 72) Hanna Suojoki, Pälkäne, 22.41, 73) Mona Kantelinen, Hausjärvi, 23.00, 74) Mette Pakarinen, Nokia, 23.03, 75) Iiris Liukkonen, Mikkeli, 23.13, 76) Linnea Pohjola, Helsinki, 23.57, 77) Laura Tirkkonen, Sipoo, 25.34, 78) Miisa Liukkonen, Mikkeli, 26.48, 79) Alma Sundström, Sipoo, 27.18, 80) Outi Hietamäki, Seinäjoki, 30.13, 81) Siiri Hämäläinen, Kuopio, 30.54, 82) Elsa Kaplas, Lappeenranta, 31.07, 83) Helmi Kataja, Seinäjoki, 34.51, 84) Saana Tranberg, Paimio, 35.54, 85) Veera Tyni, Hamina, 58.19, .

Svante Nilsson

Järjestäjät

OK Trian

Sipoo-Sibbo

Yhteistyökumppanit

Arla

Osuuskauppa Varuboden-Osla Handelslag

OP Itä-Uusimaa, OP Östnyland
 
 
 
 
 
Halti
Olenius
Trimtex
Helakauppa
Skogsreviret
VJ Sport